Facebook Google+ Twitter

Z YouTube miesięcznie korzysta już miliard użytkowników!

Z YouTube miesięcznie korzysta miliard użytkowników - podała agencja Reutera. Na taki sukces serwis YouTube czekał 8 lat!

YouTube / Fot. Print ScreenZ YouTube miesięcznie korzysta miliard użytkowników - podała agencja Reutera. Na taki sukces serwis YouTube czekał 8 lat!

Do rozwoju i rosnącej popularności serwisu YouTube przyczynił się zarówno wzrost transmisji danych na całym świecie jak i powszechność dostępu do internetu, głownie za sprawą smartfonów.

Jednak mimo ogromnej popularności, zaledwie niewielki procent z dochodów YouTube trafia do jego właściciela - amerykańskiego koncernu Google. Już wiosną mają pojawić się kanały, do których dostęp będzie płatny. Jego cena wahać się będzie od jednego do pięciu dolarów miesięcznie.

YouTube został założony w 2005 roku przez trzech byłych pracowników serwisu płatności internetowych PayPal, Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima.

Latem 2006 roku YouTube był jedną z najszybciej rosnących witryn internetowych i stał się 5. najbardziej popularną stroną w rankingu Alexa Internet.

Według badania z 16 lipca 2006 na YouTube oglądano 100 milionów filmów dziennie, a 65 tys. nowych filmów umieszczano na serwisie w ciągu doby. Witryna miała średnio prawie 20 milionów odwiedzających miesięcznie.

W 2006 r. został kupiony przez koncern Google za 1,65 miliarda dolarów. Umowa została zawarta 13 listopada i była wówczas największą co do wielkości transakcją firmy Google.

21 grudnia 2012 roku po raz pierwszy w historii serwisu, filmik - teledysk PSY Gangnam Style osiągnął miliard wyświetleń.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.