Facebook Google+ Twitter

Z zielonej Rudy pojechali do Zielonej. I zebrali pieniądze dla powodzian

Współautorzy: Barbara Podgórska

Wypoczywając, zebrali 510 złotych dla ofiar tegorocznych powodzi.

odwiedziny prezydenta / Fot. Adam PodgórskiNie dopisała pogoda. Nie było grzybobrania i grillowania. Dopisały za to humory i prezydent miasta, Andrzej Stania, który odwiedził emerytów i rencistów policyjnych z rudzkiego koła, przebywających na sobotnim wypoczynku w Zielonej kolo Kalet.

Wyjazd, w którym uczestniczyło 55 osób, zorganizował prezes koła w Rudzie Śląskiej Stanisław Włodarczyk wraz ze skarbnikiem Józefem Mickiem. Przybył Piotr Stypa, zastępca przewodniczącego zarządu wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach.

tańce i swawole / Fot. Adam PodgórskiW krótkiej części oficjalnej wręczono jemu oraz Stanisławowi Szybce, dyplomy gratulacyjne z podziękowaniami, za wspieranie działalności kola. A potem, w zajeździe "U Rzepki"... biesiadowano, tańczono, śpiewano, żartowano, wspominano "stare dobre czasy". No, może nie takie dobre, ale najpiękniejsze, bo młode.

W nielicznych chwilach rozpogodzeń, zawierano przyjaźnie z ośliczką Salami, dzikami Stasiem i Stasia, lisicą Anetką i sarenką Agatką. Podczas spontanicznie zarządzonej kwesty zebrano z dobrowolnych datków kwotę 510 złotych, przeznaczając ją na wsparcie powodzian.
Wręczenie dyplomów / Fot. Adam Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 08:50

Nie brakuje ludzi dobrej woli chcących pomagać ludziom w potrzebie. Ładny gest. Cieszę się z kazdej pozytywnej informacji na W24. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.