Facebook Google+ Twitter

Z życia działkowych kotów, czyli nowy przychówek

Działkowe koty, którymi opiekowałam się przez całą zimę, postanowiły odwdzięczyć się za tę moją troskę. Na działkach właśnie urodziło się nowe pokolenie futrzaków...

Kocia nocka / Fot. Ewa Łazowska Jako "redaktorka od kotów" - jak skomplementował mnie jakiś czas temu jeden z użytkowników serwisu Wiadomości 24.pl, czuję się w obowiązku poinformować czytelników, że bezdomniaki z działek mają się całkiem dobrze. Jestem niejako ich rzecznikiem prasowym, więc wypada mi także donieść, iż na działkach przyszło właśnie na świat nowe kocie pokolenie. Trójka czarnych maluchów od burej kotki, póki co, rośnie na schwał i myślę sobie, że uda się znaleźć im prawdziwe domy i kochających koty właścicieli.

Jak wynika z moich codziennych obserwacji - trójka kocich osesków cieszy się sympatią i czułą opieką nie tylko ich rodzonej matki, ale także innych kotów z działek. Można powiedzieć, że czarne budryski mają swoją osobistą straż przyboczną i żadna krzywda stać im się nie powinna. Koty chyba dobrze wiedzą, że miot najstarszej mieszkanki działek - Weteranki - został porwany
prawdopodobnie przez... lisa, które to drapieżniki widzi się na obrzeżach mojego miasta coraz częściej.

Pod troskliwą opieką / Fot. Ewa ŁazowskaW dużym kompleksie działek, usytuowanym na północy mojego osiedla, lisy zadomowiły się na dobre i podobno spacerują po działkowych alejkach jak po lesie. Moja znajoma ze zdumieniem zobaczyła kilka dni temu jak dorodna lisica wyprowadzała na spacer z zaniedbanej altany, sąsiadującej z jej działką, dwójkę swojego potomstwa.

Mam nadzieję, że kocia straż, rezydująca na mojej działce, nie dopuści by kocie oseski stały się ponownie ofiarą jakiegoś zdeterminowanego lisa, poszukującego pożywienia dla własnych dzieci. Koty to wielcy indywidualiści. Okazuje się jednak, że w sytuacji zagrożenia z zewnątrz potrafią stanąć murem w obronie słabszych krewniaków. Aha. I jeszcze jedno. Dzika kocia mama pozwoliła mi na sfotografowanie komórką siebie i jej przychówku. Czy to nie dziwne? Prawdopodobnie uznała, że nie stanowię zagrożenia dla tych trzech czarnych i puchatych kulek...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Muszę dodać też galerię kotów, nazbierało się tego troszkę. Ostatnio niebywały okaz kot syjamski, spotkałem w lesie k/Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maluchy nie chciały pozować do zdjęcia robionego komórką i przy złym świetle bo już pod wieczór. Uwierz mi na słowo, Ewuniu. Są śliczne i wcale nie bure jak ich mamuśka. Pozdrawiam. Jutro jestem na Bielanach. Na terenach AWF-u jest impreza plenerowa. A co mi tam. Jadę i już. Ma tam być podobno sporo znajomych internetowych. Pa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że te małe tak słabo widać. Ale kocią mamę widać lepiej i to jak jest czujna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach, Basiu! Dziś na własne oczy widziałam "okociny". Jedna z młodych kotek urodziła maluszka na posłaniu swojej "koleżanki" od tych starszych maluchów ze zdjęcia. Co do zwierząt "miejskich" - faktycznie jest ich coraz więcej. To się podobno nazywa urbanizacja dzikich zwierząt. Widziałam jak po osiedlowym ryneczku biegała... kuna, że o jeżach, licznie występujących na osiedlu nawet nie wspomnę. Niestety, giną, gdy chcą np. przejść przez jezdnię. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak zwierzęta się potrafią bronić instynktownie. Takie obserwacje działkowych mieszkańców to fajna gratka dla przyrodnika i nawet reportera. Lisy są stałymi mieszkańcami Zurychu. przyciągają je worki ze śmieciami. ponieważ śmieci wywożą w workach zamykanych tylko dwa razy w tygodniu ok. 7 rano, to wiele osób wystawia je pod dom już w przeddzień wieczorem. Lisy i koty rozdrapują worki o wyjadają resztki. Coraz więcej dzikiej zwierzyny przychodzi do miast. w Katowicach było widać dziki prawie na ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobre życzenia - Pani Aniu. Dziękuję w imieniu własnym i kotów. Póki co - maluchy są pod solidarną opieką kocich mamek i ciotek. Mam nadzieję, że nic złego m się nie stanie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działkowym kotom życzę życzliwości i tolerancji od pozostałych działkowiczów (ludzi), maluchom "dobrych rąk". Lisicy też życzę aby wychowała swoje maluchy nie zżerając kotów. Panią Ewę pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.