Facebook Google+ Twitter

Z życia wyborczego plakatu. Zdjęcia

Czy plakat wyborczy, opuszczając drukarnię, jest świadomy doniosłości swojej misji? Bez szemrania stawia czoła sytuacjom i dylematom, na jakie skazują go partyjni działacze oraz wynajęci rozlepiacze reklam.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Piotr Kubic
Fot. Piotr Kubic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5* W lesie to jeszcze nie widziałam. by plakaty były. Dobrze, że na toi toi nie nakleili :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napiszę tutaj, ponieważ forma "galerii zdjęć" nie umożliwia załączenia większej ilości tekstu.

Większość obrazów, które zawarłem w fotoreportażu, jest dla mnie smutnym dowodem polskiego sposobu myślenia (lub jego braku). Ktoś umieszcza plakat swojego kandydata obok reklamy "udrażnianie, czyszczenie kanalizacji", ktoś inny przyszywa go do drzewa (zabronione prawem, a i zdrowym rozsądkiem) w środku lasu, inni wykorzystują każdy skrawek rozpadających się, zardzewiałych ogrodzeń, ktoś zakleja plakaty innych partii. Całe moje miasteczko zostało obwieszone plakatami kandydata z PJN właśnie w taki sposób ja na fot. nr 5. Dla mnie jest to jasny sygnał, że jego stronnictwo nawet plakatu nie umie zainstalować, cóż więc pocznie gdy będzie rządzić państwem? Niechlujnie, byle jak rozmieszczane postery, bez solidnego zamocowania, bez rozglądnięcia się wokół, bez poszanowania konkurentów. Ale jak widać - tak się u nas robi, zostawiając jednocześnie jasne ślady tego, jacy jesteśmy - bez szacunku dla odmienności, bez wdawania się w szczegóły, bez wrażliwości, bezmyślni.

Materiał został zakwalifikowany do działu "na luzie" bez konsultacji ze mną. Problem w tym, że ja nie widzę tutaj "luzu". Zorientowałem się, że źle napisałem zajawkę, trzeba było większymi literami, że jest to gorzka satyra... A materiał opowiada o naszym społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.