Facebook Google+ Twitter

Za 18 miesięcy płoccy kibice pożegnają "Blaszak Arenę"

Już jutro w Płocku, na placu Celebry, rozpocznie się budowa długo wyczekiwanej hali widowiskowo-sportowej. Prace mają potrwać 18 miesięcy, a inwestycja pochłonie ok. 100 mln złotych. Nowy obiekt przejmie część funkcji wybudowanej w 1975 roku Hali Chemika, zwanej przez kibiców "Blaszak Areną".

15 kwietnia 2009 to data, od której płocczanie zaczną odliczanie czasu do zakończenia budowy hali widowiskowo-sportowej. Na ten obiekt mieszkańcy czekają już od połowy lat 70. Pierwotna budowa rozpoczęła się w 1976 roku, ale prace szybko zostały przerwane.

Jedno ze spotkań rozgrywane w Hali Chemika nazwanej przez kibiców Blaszak Areną. / Fot. Michał WojdaW 1975 roku wybudowana została Hala Chemika, która jest wspólną halą Wisły Płock i Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Pojemność obiektu to 1200 miejsc. Przez kibiców płockiego szczypiorniaka została nazwana "Blaszak Areną", ze względu na swoją konstrukcję. Przez lata hala funkcjonowała jako obiekt spotkań płockich szczypiornistów - sześciokrotnych mistrzów Polski oraz dziesięciokrotnych zdobywców Pucharu Polski. Sukcesy krajowe pozwoliły nafciarzom brać udział w rozgrywkach międzynarodowych. W bieżącym sezonie płocczanie brali udział w Lidze Mistrzów. Hala Chemika nie została dopuszczona do rozgrywek przez Europejską Federację Piłki Ręcznej, a szczypiorniści mecze musieli rozgrywać w szkolnej hali w podpłockim Łącku.

Tak ma wyglądać płocka hala widowiskowo-sportowa. / Fot. projekt haliW ciągu ostatnich tygodni ratusz podpisał umowę na wykonanie nowej hali widowiskowo-sportowej. Przetarg wygrało konsorcjum z Vectrą S.A jako liderem i partnerem BBR Polska Sp. z o.o.. Budowa ma potrwać 18 miesięcy, a inwestycja kosztować będzie 100 mln złotych. Hala będzie miejscem organizowania zawodów sportowych, miejscem pojedynków płockich szczypiornistów, ale w planach są też imprezy rangi międzynarodowej. W hali mają też odbywać się wszelkiego rodzaju widowiska, wystawy i targi. Obiekt zawierać ma wielofunkcyjne boiska i trybuny mogące pomieścić 5,5 tys. osób. Koło hali ma powstać dwupoziomowy parking na 500 miejsc.

Kibice Wisły Płock podczas meczu szczypiornistów. / Fot. Michał WojdaBudowa hali widowiskowo-sportowej jest tematem dyskusji kibiców. Wielu z nich z niecierpliwością wyczekuje nowego obiektu. - Należy się cieszyć, że powstanie nowa hala. Jednak niesie to z drugiej strony niebezpieczeństwo czy będzie ona za każdym razem wypełniona do ostatniego miejsca, czy nie popsuje się świetna atmosfera "Blaszak Areny", o której wie cala Polska. Liczę w tej kwestii na działaczy. Mam nadzieję, że zachęcą ludzi do przyjścia na halę - mówi Wiadomościom24.pl jeden z członków Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej „Handball Fans Wisła Płock”.

źródło: Urząd Miasta Płocka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

[+] Ja niewiem, czy "Plac Celebry" i "Blaszak Arena" to elementy potocznego języka płocczan. Ale te nazwy urzekają...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.