Facebook Google+ Twitter

Za 200 zł samolotem z Wrocławia do Skandynawii

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-15 10:25

Tani przewoźnik połączył Wrocław ze Sztokholmem. Jednak na razie nie wiadomo, co z obiecanymi lotami do stolicy Norwegii

 

Przedstawiciele niskokosztowej linii Norwegian zapowiedzieli kilka miesięcy temu, że połączenie do Oslo ruszy pod koniec października. Tymczasem wciąż nie ma go w jesiennym rozkładzie lotów z Wrocławia. Nie można też rezerwować biletów. Dlaczego?

fot. paweł relikowski

– Dostawa nowych samolotów trochę się opóźni i dlatego w naszej siatce wciąż nie ma lotów do Oslo – mówi Barbara Klary, dyrektor sprzedaży w Norwegianie. Zapewnia, że przewoźnik, który pod koniec roku ma mieć 20 samolotów, nie zrezygnował z połączenia do stolicy Norwegii.
Tym bardziej że na razie dobrze sprzedają się bilety na trasie Wrocław-Sztokholm. Wczoraj na tę trasę wystartował pierwszy samolot norweskiej linii.

– Zainteresowanie będzie duże nie tylko w sezonie turystycznym – twierdzi Barbara Klary. – W Szwecji jest ogromna Polonia, coraz więcej osób decyduje się na pracę w Skandynawii. Z drugiej strony wzrasta także zainteresowanie Polską wśród zagranicznych turystów – dodaje.
Według niej, zaletą połączenia do Sztokholmu jest to, że samoloty będą latać na główne lotnisko Arlanda. Inni tani przewoźnicy lądują w oddalonym o ponad 100 kilometrów od miasta porcie Skavsta.

O powodzeniu połączenia jest także przekonany Leszek Karwowski, wiceprezes wrocławskiego lotniska.
– Nie ma u nas wielu kierunków skandynawskich. Przykładowo z Poznania nie lata tam żadna linia – tłumaczy Karwowski.
Boeingi 737 Norwegiana będą odlatywać z naszego portu trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Za rezerwowany teraz bilet w obie strony na pierwszą połowę października zapłacimy ze wszystkimi opłatami około 200 zł. Możemy zabrać ze sobą rower – zapłacimy jednak za to dodatkowo około 150 zł. Za sprzęt do nurkowania czy narty – połowę tej kwoty. •

Więcej lotów

W tym roku przez wrocławskie lotnisko przewinie się ponad 800 tys. pasażerów. Jesienią nasz port będzie obsługiwał ponad 20 połączeń, głównie na Wyspy Brytyjskie, ale także do Niemiec i Włoch. Jak na razie nie doczekaliśmy się obiecywanych połączeń do Austrii i Francji.

Łukasz Pałka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak rozsądnie wytłumaczyć (czym), że jeden lot kosztuje 200 zł, inny na tejże trasie - 1000 zł? To jakby auto nowe w jednym salonie kosztowało 40 tys. zł, a w innym 60 tys. zł. Albo na rynku - tu kartofle po 50 gr, obok 5 zł... Coś tu nie gra. Co na to ekonomiści? Dlaczego 50 lat temu już nie było tanich linii? Był zakaz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.