Facebook Google+ Twitter

Za 200 zł samolotem z Wrocławia do Skandynawii

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-15 10:25

Tani przewoźnik połączył Wrocław ze Sztokholmem. Jednak na razie nie wiadomo, co z obiecanymi lotami do stolicy Norwegii

 

Przedstawiciele niskokosztowej linii Norwegian zapowiedzieli kilka miesięcy temu, że połączenie do Oslo ruszy pod koniec października. Tymczasem wciąż nie ma go w jesiennym rozkładzie lotów z Wrocławia. Nie można też rezerwować biletów. Dlaczego?

fot. paweł relikowski

– Dostawa nowych samolotów trochę się opóźni i dlatego w naszej siatce wciąż nie ma lotów do Oslo – mówi Barbara Klary, dyrektor sprzedaży w Norwegianie. Zapewnia, że przewoźnik, który pod koniec roku ma mieć 20 samolotów, nie zrezygnował z połączenia do stolicy Norwegii.
Tym bardziej że na razie dobrze sprzedają się bilety na trasie Wrocław-Sztokholm. Wczoraj na tę trasę wystartował pierwszy samolot norweskiej linii.

– Zainteresowanie będzie duże nie tylko w sezonie turystycznym – twierdzi Barbara Klary. – W Szwecji jest ogromna Polonia, coraz więcej osób decyduje się na pracę w Skandynawii. Z drugiej strony wzrasta także zainteresowanie Polską wśród zagranicznych turystów – dodaje.
Według niej, zaletą połączenia do Sztokholmu jest to, że samoloty będą latać na główne lotnisko Arlanda. Inni tani przewoźnicy lądują w oddalonym o ponad 100 kilometrów od miasta porcie Skavsta.

O powodzeniu połączenia jest także przekonany Leszek Karwowski, wiceprezes wrocławskiego lotniska.
– Nie ma u nas wielu kierunków skandynawskich. Przykładowo z Poznania nie lata tam żadna linia – tłumaczy Karwowski.
Boeingi 737 Norwegiana będą odlatywać z naszego portu trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Za rezerwowany teraz bilet w obie strony na pierwszą połowę października zapłacimy ze wszystkimi opłatami około 200 zł. Możemy zabrać ze sobą rower – zapłacimy jednak za to dodatkowo około 150 zł. Za sprzęt do nurkowania czy narty – połowę tej kwoty. •

Więcej lotów

W tym roku przez wrocławskie lotnisko przewinie się ponad 800 tys. pasażerów. Jesienią nasz port będzie obsługiwał ponad 20 połączeń, głównie na Wyspy Brytyjskie, ale także do Niemiec i Włoch. Jak na razie nie doczekaliśmy się obiecywanych połączeń do Austrii i Francji.

Łukasz Pałka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak rozsądnie wytłumaczyć (czym), że jeden lot kosztuje 200 zł, inny na tejże trasie - 1000 zł? To jakby auto nowe w jednym salonie kosztowało 40 tys. zł, a w innym 60 tys. zł. Albo na rynku - tu kartofle po 50 gr, obok 5 zł... Coś tu nie gra. Co na to ekonomiści? Dlaczego 50 lat temu już nie było tanich linii? Był zakaz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.