Facebook Google+ Twitter

Za 24 godziny startuje "Kuźnia Wiary"

Bracia Mniejsi Kapucyni wraz z Frondą zapraszają do Warszawy, Lublina, Olsztyna, Bydgoszczy i Białej Podlaskiej na spotkania poświęcone najistotniejszym tematom bioetycznym. "Kuźnia wiary", bo taką nazwę nosi projekt, rusza już jutro!

Kuźnia Wiary ma służyć ukazaniu źródeł i inspiracji katolickiej bioetyki, a także głębszej formacji katolików w sprawach moralnych – mówi Tomasz Terlikowski.

Dlaczego angażują się w to Kapucyni? - Chodzi o wiarę i o to, aby w sposób konkretny przeżywać życie jako chrześcijanin, który kieruje się wartościami w życiu codziennym i ma na to odwagę. Chodzi o to, aby kwestie wiary nie były spychane do ideologii i aby prawda nie była zależna od tego, czy ktoś wierzy czy nie, np. aborcja to nie kwestia dla człowieka wierzącego czy nie. To konkret dla każdego. Dziecko nienarodzone to dziecko bez względu na wyznanie. Zabijać nie można – mówi Marcin Radomski, OFMCap.

W Warszawie i Lublinie Kuźnię Wiary otworzą wykłady Michaela O’Briena – kanadyjskiego pisarza, malarza, autora „Ojca Eliasza”.

Plan wykładów

18 października, godz. 19:00, Olsztyn (kapucyński klasztor) ul. Pana Tadeusza 16a, gość: T.P. Terlikowski z wykładem "Cywilizacja śmierci". Temat ten rozpoczyna serie spotkań formacyjnych, które odbywać się będą do czerwca 2011 roku.

19 października, godz. 19:00, Warszawa (kapucyński klasztor) ul. Miodowa 13, jadłodajnia dla bezdomnych, gość: Michael O’Brien, wykład "Cywilizacja śmierci".

20 października, godz. 19:00, Lublin Poczekajka Al. Kraśnicka 76 (pod opieką i patronatem WSD Braci Kapucynów), gość: Michael O’Brien, wykład "Cywilizacja śmierci".

21 października, godz. 19:00, Biała Podlaska (kapucyński klasztor) ul. Narutowicza 37 godz. 19.00 gościem będzie T.P. Terlikowski lub Grzegorz Górny z wykładem "Cywilizacja śmierci".

25 października, godz. 19:00, Bydgoszcz (kapucyński klasztor) ul. Gdańska 5/6. Gościem będzie T.P. Terlikowski z wykładem "Cywilizacja śmierci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kuźnia Wiary-Antykoncepcja (poprowadzi Tomasz Terlikowski) kolejne spotkanie już 23 listopada o 19:00
Miejsce: Warszawa, ul. Miodowa 13, Bracia Kapucyni-Jadłodajna dla ubogich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.