Facebook Google+ Twitter

Za aferę taśmową w Elblągu odpowiada sam PiS?

Dochodzenie w sprawie „taśm prawdy” Jerzego Wilka wskazuje na sprawcę nagrania i upublicznienia go mediom. Tygodnik „Wprost” ujawnia wyniki śledztwa, powołując się na anonimowego informatora z PiS.

Jerzy Wilk i Jarosław Kaczyński podczas kampanii wyborczej w Elblągu / Fot. PAP/Piotr Wittman Na dwa dni przed wyborami uwagę nie tylko wyborców w Elblągu, ale też odbiorców mediów ogólnopolskich zelektryzowały „taśmy prawdy” Jerzego Wilka, w których bezceremonialny, wulgarny sposób referował okoliczności zorganizowania kwietniowego referendum za odwołaniem prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miasta, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Czytaj także: Afera taśmowa w Elblągu. Cel: "Wyp...lić tych z Platformy i już"

Okazało się, że ujawnione nagranie nie zaszkodziło kandydatowi PiS - wygrał drugą turę wyborów. Po zwycięstwie zaczęły się rozliczenia i dochodzenie. Przebieg zakulisowej rozmowy ujawnionej mediom wskazywał, że Jerzy Wilk obdarzał swego powiernika pełnym zaufaniem, nie zachowując najmniejszej ostrożności. Część faktów jedynie sygnalizował, najprawdopodobniej dlatego, że rozmówca był w nich zorientowany.

Po wyborach do sądu trafił pozew radnej Marii Koseckiej z żądaniem "przeprosin i wpłaty pięciu tysięcy złotych na cel charytatywny".

Czytaj więcej: Nowo wybrany prezydent Elbląga pozwany. Jest już zaprzysiężony

Tygodnik „Wprost” ujawnia, że za nagranie odpowiadają współpracownicy Jerzego Wilka z PiS. W wyniku ustaleń dziennikarzy celem działania było dobro partii. Spodziewano się przegranej Wilka, gdyż sondaż zamówiony przez PiS wskazywał na zwycięstwo Elżbiety Gelert z PO. Spodziewaną porażkę miał uzasadnić manewr przekazania mediom taśm, obnażających wizerunek kandydata. Kandydat PiS na prezydenta nie wiedział o tej akcji.

Dziennikarze z tygodnika „Wprost” przypominają, że już w dniu ujawnienia nagrań PiS przyznał, że „akcja była wyreżyserowana”, że kandydat został zarejestrowany na spotkaniu w swojej firmie, gdzie nie było nikogo obcego. Nowe ustalenia śledztwa powołują się ma anonimowego informatora, osobę związaną z PiS. Nie wszystko zostało wyjaśnione. Rozmówca „Wprost” powiedział: „Nie wiem, czy był to pomysł Warszawy, czy lokalny, ale wymyślono, że Wilk zostanie nagrany w tajemnicy i wypuści się te nagrania do mediów”. Pozostają zatem pytania o pomysłodawcę i wykonawcę zadania.

Źródło: Elbląskie "taśmy prawdy" ujawnili zwolennicy Wilka?

Wyniki śledztwa wzburzyły środowiskiem medialnym. News dnia stał się centralnym tematem publicystów, np.:

Elbląski epilog czyli tak grać nie będziemy, Panowie!
SB-eckie metody prowokacji PiS w Elblągul
Elbląski Wilk nagrał się sam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"Taśmy prawdy"?
Opowieści o przekopaniu Mierzei Wiślanej oraz koalicja z SLD to są "taśmy prawdy" o Wilku w Elblągu oraz o Pisie, o którym "tylko dobrze, lub wcale"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież wiadomo, że nagrał to ktoś z Platformy :).
To najwięksi przyjaciele i powiernicy Wilka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardziej idiotycznej tezy nie słyszałem dawno. Ale lemingi i tak to łykną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu bardzo pasuje powiedzenie : modlą się pod figurą a diabła mają za skórą !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akurat! Tak chcieliby przeciwnicy PIS-u. Uwierzył bym największemu oszustowi, ale nie tygodnikowi "wprost". Karkołomne, pokrętne rozumowanie możemy usłyszeć wyłącznie od zwolenników Tuska. Zbliżają się wybory, będziemy świadkami oszczerstw i manipulacji ze strony ekipy Tuska i jego mediów, podobnie jak, to miało miejcie przed dojściem do władzy w 2007 roku. Dziwię się naiwniakom, którzy dają się jeszcze nabrać na tego typu "zagrania"popleczników Tuska pisząc bzdurne komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam osobistą satysfakcję . Po ujawnieniu taśm powiedziałam do siostry ...to robota PiS -u aby zdyskredytować PO i obciążyć brudną kampanią .
Wprost od jakiegoś czasu prowadzi akcję " Nie ma świętych krów ". Przeprowadzili dziennikarskie śledztwo i prawda wyszła na jaw .
Analizując kampanie wyborcze , oszczerstwo to stały punkt programu prawych i sprawiedliwych.
Jak się teraz czuje prezes ? Dobrze , spływa to po nim nomen omen jak po kaczce .
Cel został osiągnięty . Elbląg zdobyty .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.