Facebook Google+ Twitter

Za akcję społeczną stanie przed sądem?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-31 15:45

W styczniu br. rozpoczęła się akcja społeczna "Pedofil skrzywdził - Ty możesz pomóc". Ma ona za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na problem molestowania seksualnego nieletnich oraz wskazać w jaki sposób i gdzie ofiary mogą szukać pomocy.

 / Fot. logo akcji Jakie jest przesłanie akcji "Pedofil skrzywdził - Ty możesz pomóc"?

"- Ukazanie społeczeństwu ile krzywdy dzieje się każdego dnia, każdej nocy dosłownie na ich oczach i za ich przyzwoleniem, bo nie umieją zidentyfikować pedofila w swojej bliższej lub dalszej rodzinie, szkole, klubie, kole zainteresowania itd.

- Przedstawienie alternatywnej postawy dorosłego: świadomej możliwych zagrożeń, umiejącej zidentyfikować krzywdzone dziecko po określonych symptomach, mającej praktyczną wiedzę na tematy związane z możliwymi formami niesienia pomocy molestowanym dzieciom, młodzieży i dorosłym.

- Pokazanie na przykładzie prawdziwych historii osób molestowanych, przy wykorzystaniu filmu, dźwięku, słowa pisanego, że w bardzo wielu sytuacjach można było przerwać traumatyczne przeżycia dziecka, które swoim zachowaniem i spojrzeniem "niemo krzyczało - POMOCY!!!" ... ale nikt z najbliższego otoczenia tego nie umiał zidentyfikować i dziecko nadal było molestowane."

Osoby pokrzywdzone w dzieciństwie i/lub młodości mogą zgłaszać chęć udziału w audycjach radiowych, telewizyjnych lub opisać swoją historię w postaci opowiadania, pamiętnika lub wiersza.

Czy jednak cele akcji społecznej będą mogły być realizowane? Czy osoby molestowane (kiedyś lub obecnie) będą mogły o tym głośno mówić w prasie, radio i telewizji?

Na dzień dzisiejszy autor inicjatywy społecznej dostał wezwanie do sądu i niebawem stanie przed Temidą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rozmowy w toku, Mój mąż molestował naszą córkę
http://tvnplayer.pl/programy-online/rozmowy-w-toku-odcinki,63/odcinek-1953,moj-maz-molestowal-nasza-corke,S00E1953,4009.html

"Czy wyrok dwóch, trzech czy nawet pięciu lat pozbawienia wolności jest wg nich wystarczającą karą za zło które wyrządzili? "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odcinek "Miasta kobiet" o pedofilii można zobaczyć w TVN Style jeszcze dzisiaj - 7 kwietnia o 14:10 i 23:55 i we wtorek - 9 kwietnia o godz. 19:40.

Komentarz został ukrytyrozwiń

03.04.2013r. w programie Miasto Kobiet TVN STYLE wystąpiła m.in. współorganizatorka inicjatywy PEDOFIL SKRZYWDZIŁ - TY MOŻESZ POMÓC Agata Baraniecka Kłos pełniąca funkcję prezesa zarządu FUNDACJI STOP PRZEDAWNIENIU oraz Katarzyna Klimko-Damska seksuolog kliniczny i sądowy, psychoterapeuta, kryminolog. Odcinek dostępny na stronie:
http://tvnplayer.pl/programy-online/miasto-kobiet-odcinki,33/odcinek-6,S12E06,19083.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwaga: Osoby prowadzące własne praktyki adwokackie, pracujące w kancelariach prawnych lub organizacjach pozarządowych, chcące pomóc autorowi projektu w uzyskaniu opinii prawnych i przygotowania się do rozprawy w sądzie proszone są o kontakt pod adres
slawomir.rybka@prokonto.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fragment wyznania molestowanej osoby biorącej udział w akcji
"To imię mnie przeraża...
Za każdym razem , gdy je słyszę to w jednej
chwili przypominam sobie jego, to co robił.
To tak cholernie boli, dlaczego nie potrafię
o tym zapomnieć, nie myśleć?
Zamknąć ten rozdział i nigdy do niego już
nie wracać...? Dlaczego tak się nie da?
Nie umiem o nim mówić nawet ,ojciec'. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.