Facebook Google+ Twitter

Za bilety ZTM zapłacimy więcej. Weszły nowe taryfy

Uwaga pasażerowie. Ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie podrożały nawet do 30 proc. Jednorazowy przejazd kosztuje teraz 3,60 zł.

Nowe bilety ZTM. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiCeny biletów podrożały od kilkunastu do prawie 30 proc. Drożej będzie kosztował również przejazd na gapę - zamiast 120 zł, zapłacimy 180 zł mandatu.

Wraz z nową taryfą, zmieniono również szafę graficzną biletów, która charakteryzować będzie się jednolitą kolorystyką. Każdy rodzaj biletu będzie innego koloru, co ma ułatwić ich identyfikację. I tak np. bilet jednorazowy dla pierwszej strefy jest czerwony, bilet 20-minutowy - zielony, dobowy jest błękitny, a trzydniowy - fioletowy. Bilety kupione u kierowców są niebiesko białe.

ZOBACZ nowe wzory biletów.

A co zrobić, gdy masz jeszcze bilety ze starej taryfy ?

Przez najbliższe pół roku, czyli do 16 lutego 2012 r., kartoniki, które nie zostały skasowane lub aktywowane można zwracać w kasach ZTM, bez dodatkowych opłat manipulacyjnych. Wszystkie stare bilety, które zostały aktywowane po 16 sierpnia, traktowane będą jako nieważne. Bilety kupione i skasowane przed wejściem nowej taryfy w życie, będą ważne do końca terminu ich ważności.

Sprawdź nowe ceny biletów tutaj.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.