Facebook Google+ Twitter

Za błąd lekarza zapłaci aptekarz

Z przyjętych przez komisję sejmową poprawek wykreślone zostały zapisy, mające na celu zabezpieczenie interesów aptekarzy. Tym samym odstąpiono od karania lekarzy za niewłaściwe wypisanie recept.

 / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiRządowe poprawki do projektu ustawy refundacyjnej wzbudzają wiele kontrowersji. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie chce komentować całej sprawy. Tym samym tajemnicą pozostaje, dlaczego zniknęły uzgodnione z farmaceutami zapisy z przygotowanego przez resort projektu.

Aptekarze nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy - czytamy na stronie bankier.pl. Ostrzegają, że, gdy znikną korzystne dla nich zapisy, są w stanie rozpocząć akcję protestacyjną. System, w którym to aptekarz ma płacić za błąd lekarza, który wypisuje recepty, absolutnie im nie odpowiada.

Drugie czytanie ustawy zaplanowano na wieczór – 12 stycznia. Gdyby Sejm uchwalił nowelizację, zostanie ona skierowana do Senatu. 1 lutego Senat rozpocznie swoje posiedzenie i wtedy okaże się, jaka będzie reakcja farmaceutów, którzy nie chcą finansowo odpowiadać za błędy wynikające z nieprawidłowego wypełnienia recepty przez lekarza.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Niestety, a moze wlasnie dobrze, ze mamy mozliwosc zobaczenia jak dziala partyjna klasa niedoukow i szkodnikow, parlamentarzystow ktorzy glosuja nie majac zielonego pojecia jakie to bedzie mialo skutki dla spoleczenstwa, lub wiedzac o negatywnych skutkach, ale poddanych partyjniackiej dyscyplinie glosowania. Ktorej zlamanie moze zostac ukarane kara oieniezna.

Taki Arlukowicz prezentuje tylko to co mu niedouki nakaza prezentowac, bo przeciez jako wygladajacy na inteligentnego - lekarz nie powinien miec trudnosci z zauwazeniem prymitywnych bledow legislacyjnych.

Jezeli te prymitywne bledy legislacyjne byly natomiast umyslne i wkalkulowano przestepcze procedury, ktorych efektem ma byc lupienie calych grup spolecznych, nalezy o tym uswiadomic spoleczenstwo. Pokazac prawdziwe oblicze tego rzadu, ktory wystawia Polakow na lup przestepcow i nie potrafi lub nie chce zapewnic bezpieczenstwa nawet prezydentowi, narazajac go skutecznie na smierc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy założeniu, że Arłukowicz jest "zderzakiem" poprawienie-naprawienie "na raz" byłoby niewłaściwe...
Zderzak trzeba zderzać wielokrotnie, a "zadyma z pieczątką" zadymia inne kwestie...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komunoooooo! Wróć!!!!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dłuższego czasu słyszę, zarówno od strony rządowej, ale także od wielu obserwatorów naszego życia społecznego i gospodarczego, że "ustawa refundacyjna jest dobra, tylko..."
To jak w końcu jest. dobra czy zła? Trochę w ciąży być nie można. Skoro jest taka dobra, to rzeczywiście może być efekt domina. Ruszony jeden artykuł i cały wspaniały produkt się rozsypuje. A może by tak jednak wszystkich "wichrzycieli" przeszkadzających we wprowadzeniu tego wspaniałego produktu w kamasze wziąć?

Czy w naszym kraju zacznie się normalność? Wiem, że to pytanie retoryczne, ale nadziei coraz mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.