Facebook Google+ Twitter

Za chaos budowlany odpowiada Sejm - twierdzą organizatorzy konferencji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-03 08:33

12 lutego Sejm uchwalił szokującą nowelizacją prawa budowlanego w myśl, której można będzie zbudować osiedle bloków mieszkalnych tylko na podstawie zgłoszenia – bez informowania o tym sąsiadów i bez zgody organów nadzoru.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski (L) i posłowie PO: Waldy Dzikowski (C) i Sebastian Karpiniuk. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW warszawskiej siedzibie SARP, przy ul. Foksal 2, o godz. 16 odbędzie się 3 marca konferencja prasowa na temat obywatelskiego sprzeciwu wobec zgody Sejmu RP na powszechny chaos budowlany w Polsce.

- Wszyscy borykamy się z biurokracją i biurokratami, bez końca donosząc do urzędów mnożące się zaświadczenia, opinie i dokumenty. Upraszczanie prawa i likwidacja barier jest co do zasady słuszna jednak najnowsze prawo zachęca do korupcji! To prawo, które de facto sankcjonuje samowolę budowlaną i w efekcie spowoduje chaos urbanistyczny i architektoniczny w skali całego kraju ! Taka deregulacja prawa jest wylaniem dziecka z kąpielą !

Obywatele - inicjatorzy i sygnatariusze ogólnopolskiej akcji "dość chaosu, planuj z głową" (www.petycja.org.pl) oraz organizacje pozarządowe zaniepokojone tym niebezpiecznym kierunkiem zmian polskiego prawa są współorganizatorami konferencji prasowej na temat stanowiska obywateli w tej sprawie.

Podczas konferencji swoje argumenty przedstawią, poproszeni o to:

Prof. Jerzy Regulski - Prezes Rady Fundatorów Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej
Arch. Grzegorz Buczek - Sekretarz Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Członek Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich,
Arch. Grzegorz Chodkowski - Wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP
Wiesław Karczmarek - Prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami

Autor: Tomasz Zamorski

Więcej informacji:

Tomasz Zamorski tel. 501496946, e-mail: tom.zamorski@gmail.com
Jolanta Piecuch tel: 602498257, e-mail: jolanta.piecuch@wlochy.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.