Facebook Google+ Twitter

Za darmo na film do Iluzjonu

Kino Iluzjon chce podziękować warszawiakom za udział w ankiecie i zaprasza na darmowy, specjalny program. W każdy czwartek maja (czyli 14, 21 i 28 ) o godz. 19.30 odbędzie się bezpłatny pokaz filmu.

Kino Iluzjon / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Iluzjon-warszawa.jpgIluzjon był i jest ważnym miejscem w Warszawie. Budynek kina liczy sobie 59 lat, powstał w 1950 roku i został już wpisany do rejestru zabytków. Dawniej kino nazywało się „Stolica”, w 1998 roku w plebiscycie Gazety Wyborczej zdobyło tytuł "Miejsce Magiczne". Teraz jest to kino Iluzjon Filmoteki Narodowej - Muzeum Sztuki Filmowej.

Stoi na środku skweru Słonimskiego przy ulicy Narbutta 50A. Budynek wymaga remontu i modernizacji. Aktualnie więc kino działa gościnnie w gmachu Biblioteki Narodowej w al. Niepodległości. Czeka na remont swojej siedziby, który ma rozpocząć się lada dzień.

Dyrekcja kina opracowała ankietę, ponieważ chce się dowiedzieć od warszawiaków, jak sobie wyobrażają swoje kino, czego oczekują. Tematem konsultacji społecznej jest nie tylko unikalny budynek, ale także przestrzeń, skwer wokół budynku. Wszyscy mogą czuć się zaproszonymi do wzięcia udziału w konsultacjach i do wypełnienia ankiety, która pomoże w podjęciu ważnych decyzji.

Ankietę można wypełnić w Bibliotece Narodowej, gdzie jest tymczasowe miejsce Iluzjonu, także w punkcie konsultacyjnym budynku kina przy ul. Narbutta 50a, albo pobrać tutaj: www.fn.org.pl/data/other/ankieta_1.doc, natomiast projekt modernizacji skweru przed kinem znajduje się tutaj: http://gfx.filmweb.pl/n/koncepcaja-modernizacji-skweru.doc .

Iluzjon chce podziękować warszawiakom za udział w ankiecie i zaprasza na specjalny program w każdy czwartek (czyli 14, 21 i 28) na godz. 19.30, na bezpłatny pokaz filmu. Już jutro, 14 maja, można będzie obejrzeć najnowszy film Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański”. Przed spektaklem zaplanowano pokaz materiałów filmowych z lat 50. XX wieku i spotkanie ze znanym varsavianistą Jarosławem Zielińskim.

Konsultacje trwać będą do 28 maja, a zakończą się imprezą Regeneracja Iluzjonu w klubie Regeneracja przy ul. Puławskiej 61, gdzie można będzie obejrzeć niezwykłą kolekcję niemych filmów z początku XX wieku z muzyką „na żywo” w wykonaniu Pawła Szamburskiego.

Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać przed pokazami specjalnymi w dniach: 14, 21 i 28 maja w kinie przy ul. Narbutta 50A oraz na stronie : http://www.fn.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.