Facebook Google+ Twitter

Za drogi prezydent.pl?

Czy Kancelaria Prezydenta przepłaci za swoją nową stronę www? W sprawie kosztów stworzenia nowej witryny "polskiego białego domu" eksperci są podzieleni. Nam w jeden dzień udało się znaleźć firmę, która wstępnie wyceniła zlecenie na 174 tys. zł.

Nowa strona głowy państwa nie otwiera się poprawnie w przeglądarce Internet Explorer 6. W nie których miejscach nie działa też powiększanie liter. / Fot. screenPonad 363 tys. zł zarobi firma, która pracuje nad nową stroną Kancelarii Prezydenta. Od poniedziałku wszyscy możemy ją testować pod adresem beta.prezydent.pl. Strona zawiera jeszcze sporo błędów. W niektórych tekstach nie działa powiększanie liter, a inne podstrony źle wyświetlają się w starszych wersjach przeglądarki Internet Explorer.

- Wbrew pozorom to bardzo ważne, by strona administracji państwowej wyświetlała się poprawnie w starych przeglądarkach - tłumaczy Dominika Blew z wrocławskiej agencji interaktywnej Media Ambassador. - Z Internet Explorera w wersji 6 wciąż jeszcze korzysta 15 proc. użytkowników, w tym przede wszystkim firmy i urzędy - dodaje. Blew nie kryje zaskoczenia wysokością honorarium, jakie otrzyma wykonawca. - Wychodzimy z założenia, że serwisy dla instytucji publicznych powinny być realizowane z mniejszą marżą niż dla podmiotów nie finansowanych z pieniędzy budżetowych. Za wysokie koszty realizacji projektów publicznych odbiją się przecież na naszych podatkach - uzasadnia Blew, której agencja przygotowywała m.in. witrynę Wrocławia. - W przypadku beta.prezydent.pl, koszt musiał być podyktowany bardzo krótkim terminem realizacji, przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych oraz zabezpieczeń przed włamaniami - sugeruje Blew.

Drogo, bo bezpiecznie


Na forach i w serwisach branżowych rozgorzała dyskusja na temat kwoty, jaką na nową stronę wyda Kancelaria Prezydenta. Zdaniem większości prezydent przepłacił. W mniejszości jest Grzegorz Skuza, z agencji interaktywnej Eura7. - Myślę, że jest inaczej - uważa Skuza. - Na wykonanie serwisu przewidziano zaledwie 20 dni roboczych - zaczyna wyliczać i podkreśla, że to naprawdę ekspresowe tempo. Jego zdaniem na wysoką cenę ma wpływ koszt funkcjonowania witryny. - Może on w znacznej mierze przewyższać wartość samego serwisu. Myślę, że tak właśnie jest w przypadku nowej witryny Prezydenta RP - stwierdza. Skuza przypomina o szczególnych środkach bezpieczeństwa, jakimi powinna być objęta witryna głowy państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Strona wygląda ładnie, ale Pan Prezydent powinien dbać o swój wizerunek nie tylko poprzez PR. Chociaż to on jest dzisiaj wyznacznikiem w ocenie osób publicznych. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekskluzywność głowy naszego państwa sprawiła, że tyle to kosztować musiało :-) Plus dla Tomka za kontynuacje tematu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.07.2009 16:15

Prezydent wie przecież najlepiej jak zrobić pożytek z pieniędzy podatników. Udowodnił to po raz kolejny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.