Facebook Google+ Twitter

Za dużo agresji w sieci? Posłowie będą monitorować internet

W piątek zbierze się parlamentarny Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji. Powstał on z inicjatywy posłów PiS i ma na celu monitorowanie internetu.

 / Fot. André Karwath/Public DomainZdaniem inicjatorów powstania zespołu, ma on na celu walkę z "kipiącą nienawiścią" w internecie - informuje "Gazeta Wyborcza". Szef zespołu, poseł Andrzej Jaworski twierdzi, że skierowana jest ona wobec konkretnych osób i partii, ale wyjątkowo duża jest agresja wobec Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie zespołu chcą, by internauci brali odpowiedzialność za swoje słowa.

Tworzący zespół będą chcieli bronić przed słowną agresją nie tylko polityków, ale również przedsiębiorców czy lekarzy, którzy ich zdaniem są często obiektem ataków. Oprócz powiadamiania organów ścigania o takich przypadkach posłowie będą chcieli znowelizować prawo.

Zespół będzie liczył siedmiu członków w tym sześciu reprezentujących PiS i jednego z PO. PSL i SLD zapowiedziały, że nie wejdą do niego. Zdaniem posła Wacław Martyniuka z sojuszu, każdy obywatel ma prawo we własnym zakresie powiadomić organa ścigania.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

hawus
  • hawus
  • 02.02.2011 13:04

@Marek Dzierżak
Agresywny to nie znaczy chamski czy obraźliwy, można tak ułożyć zdanie że nie trzeba nikogo obrazić jednak na mocy prawa jednakże tekst będzie napisany z prowokacyjnym akcentem. Ja to tak odczytuje przynajmniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
  • hawus
  • 02.02.2011 12:58

Każdy komentarz byle nie wulgarny, chociaż agresywny jest pożadany! Na wiecach, manifestacjach ludzie mówią wulgaryzmy, przekleństwa - bez poszanowania dla drugiego człowieka. Posłowie każdej partii mówią co im na 'ślina na język przyniesie', a to już sprawa administratora sieci by wulgaryzmy usuwać z portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.02.2011 12:43

Jeżeli anonimowy pasażer tramwaju, pociągu lub innego środka komunikacji obrazi werbalnie, poprzez użycie słów potocznie uważanych za obraźliwe lub dopuści się pomówienia innego anonimowego pasażera tegoż środka transportu, to natychmiast na mocy prawa staję się ściganym z oskarżenia publicznego, przestaje być anonimowy - legitymuje go policja i można mu wytoczyć proces cywilny. Czy internet jest wyjątkiem, czy obowiązują w nim inne kryteria prawa i zasady? Pomijam aspekt polityczny, ale wydaje mi się, że gdyby takie prawo wprowadzić spadła by ilość chamskich komentarzy, które jak mi się wydaje są pisane przez samych polityków i tych z lewa i prawa, góry i dołu. Mam dwie córki i boję się by czytały polskie fora, mieszkamy w Irlandii i tu takich "kwiecistych" wypowiedzi anonimowych autorów nie ma i jak tylko się dowiem jaka jest tu odpowiedzialność za słowo wypowiadane w necie napiszę artykuł....

Komentarz został ukrytyrozwiń
remik
  • remik
  • 02.02.2011 12:02

"Boże chroń królową"...eee...tzn:zespole chroń prezesa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to mamy "przedsmak'"przyszłej pisowskiej "dyktatury prawdziwych Polaków i patriotów "czyli: cenzura,.prowokacje służb specjalnych, spektakle teatralne pod tytułem: "Łapaj złodzieja!" oraz oczywiście kult WODZA

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, potem (lub równocześnie) należy podsłuchiwać pod drzwiami, podsłuchiwać na ulicy (np. dresiarzy), pod budką z piwem, w szkole na przerwach i... gdzieby tu jeszcze? Może to jakiś pomysł na zlikwidowanie bezrobocia :) W sumie - moim zdaniem - plugawy, czemukolwiek służy. My już tak kiedyś mieliśmy, tylko czy warto do tego wracać? No cóż, można się pozastanawiać tak trochę filozoficznie: jeśli ktoś czuje się urażony czyimiś słowami to dlaczego? Niska samoocena, zaburzenie osobowości (problem z odpowiedzią na pytanie: "kim jestem?") czy paranoja? W końcu słowa, to tylko słowa... Jeśli ktoś mówi, że jakiemuś panu J.K (mam na myśli oczywiście anonimowego Jana Kowalskiego :)))) wyrośnie ogon, to czy tak naprawdę się stanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
inka
  • inka
  • 02.02.2011 11:24

Wolnośc słowa jest bardzo ważną zasadą,ale obrażanie kogoś ,plucie anonimowo już nie.
Niech taki jeden ,czy drugi cwaniaczek internetowy powie swoje zdanie wprost przed kamerą.
Jestem za karaniem tych ,którzy anonimowo bluzgają na innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 02.02.2011 10:51

Wszystko ładnie,wszystko pieknie tylko...kto generuje tę agresję?Kto swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami sprawia,że ludziom wzrasta poziom adrenaliny i w swojej bezsilności wylewają ją na łamach forów internetowych?Nich się politycy sami nauczą kultury i odpowiedzialności a potem tego samego wymagają od obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 02.02.2011 10:38

Od tego sie zaczyna każda dyktatura i zamordyzm.Zamknąć ludziom usta.Niech mnie w d...pocałują-dostatecznie chamsko?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Wajszczak
  • Piotr Wajszczak
  • 02.02.2011 09:24

A kończy się to tak
wysyłanie do psychiatryka i sądowy zakaz pisania bloga!!!!!
Sami zobaczcie i lajkujcie w ramach sprzeciwu cenzurze!

www.facebook.com/pages/Popieram-Lukasza-Kasprowicza-skazanego-za-bloga-Stop-cenzurze-wladzy/195788340431713

GUKPPiW widać się PiS śni po nocach, nie ma to jak stosować komunę pod przykrywką partii prawicowej.