Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28835 miejsce

Za dużo agresji w sieci? Posłowie będą monitorować internet

W piątek zbierze się parlamentarny Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji. Powstał on z inicjatywy posłów PiS i ma na celu monitorowanie internetu.

 / Fot. André Karwath/Public DomainZdaniem inicjatorów powstania zespołu, ma on na celu walkę z "kipiącą nienawiścią" w internecie - informuje "Gazeta Wyborcza". Szef zespołu, poseł Andrzej Jaworski twierdzi, że skierowana jest ona wobec konkretnych osób i partii, ale wyjątkowo duża jest agresja wobec Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie zespołu chcą, by internauci brali odpowiedzialność za swoje słowa.

Tworzący zespół będą chcieli bronić przed słowną agresją nie tylko polityków, ale również przedsiębiorców czy lekarzy, którzy ich zdaniem są często obiektem ataków. Oprócz powiadamiania organów ścigania o takich przypadkach posłowie będą chcieli znowelizować prawo.

Zespół będzie liczył siedmiu członków w tym sześciu reprezentujących PiS i jednego z PO. PSL i SLD zapowiedziały, że nie wejdą do niego. Zdaniem posła Wacław Martyniuka z sojuszu, każdy obywatel ma prawo we własnym zakresie powiadomić organa ścigania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.02.2011 09:14

Tak, PiS to jedyna partia, która chce zapanować w Polsce nad wszystkim i wszystkimi. Jarek chce być jednocześnie prezydentem i premierem, a najlepiej jeszcze marszałkiem sejmu i senatu. Jarosław Kaczyński chce kontrolować nasze czyny, słowa i myśli. A to jest przecież domena Pana Boga!
Proszę bardzo, do tego celu najlepiej nadaje się Antek Macierewicz i pan Kamiński, nieudacznik z CBA. Mierni, ale jacy wierni. Nie Polsce, a partii i jej wodzowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodo
  • dodo
  • 02.02.2011 08:33

Wolnoś słowa jest najważniejszą demokratyczną zasadą.Nie ma jednak nic za darmo,niektóre wypowiedzi są nieodpowiedzialne i chamskie(ale kto to ma oceniać?).W trakcie wolnej dyskusji, to większość demokratycznie dochodzi do prawdy.Kontrola czy wypowiedzi są etyczne,w póżniejszym czasie daje kontrolerom władzę absolutną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można oczywiście zastanawiać się nad intencjami i nad istotą owego "monitorowania". Nie ulega jednak moim zdaniem watpliwosci,że pomysl świadczy , miedzy innymi, o dostrzeżeniuwaznego problemu jakim jest ławtośc popelniania w Interenecie, przestepstw znieslawiania ludzi. Najczęścjej bezkarnego. Organy ścigania nie kwapia się do udzielania ofiarom pomocy. Moze, gdy zapadna w tej kwestii mowe regulcje prawne, albo będzie można liczyc na pomoc owego ciala moitorujacego, rzecz będzie łatwiejsza. Po drugie przestrzegalbym przed potepianiem pomyslu w czambuł, w imie obrony wolnosci slowa. Wolnośc slowa nie jest wolnością do wszystkiego. Wolnośc slowa nie mozę byc wolnościa dla ewidentnych przestepcow, paszkwilantów, oszczerców, pomawiaczy, znieważaczy, i zwyczajnych chamów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście monitorować internet będą ustanowieni przez PiS MONITORMENI i MONITORMENKI, ktorzy bedą płatni od łebka. A donosy będa pisane w standartowym formularzu, który opracuje Maciarewicz. On sie na tym najlepiej zna.
Pani Doroto - na start!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto i nawzajem... i nawzajem:-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz plujcie, wyzywajcie ile się da, bo niedługo koniec. Będą kary. Pieniężne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie miałem okazji żyć w czasach komuny, ale jak widać niedługo może się to zmienić. Może już czas najwyższy przyglądać się temu, co piszemy, bo PiS zawsze czuwa! Jeśli politycy PiS chcą chronić Internet przed agresją, to niech najpierw sami znikną z sieci :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna inicjatywa posłów PiS - popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strasznie Internet im zagraża szczególnie PiS.Episkopatowi i innemu ciemnogrodu oszukujących ludzi,głosząc
jedyne prawdy służące tylko ich interesom. Mam nadzieję ze zakusy te spełzną na chciejstwie jedynych
prawdziwych Polaków jak siebie sami nazywają,co ma się nijak z obiektywną prawdą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.