Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1222 miejsce

Za dużo agresji w sieci? Posłowie będą monitorować internet

W piątek zbierze się parlamentarny Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji. Powstał on z inicjatywy posłów PiS i ma na celu monitorowanie internetu.

 / Fot. André Karwath/Public DomainZdaniem inicjatorów powstania zespołu, ma on na celu walkę z "kipiącą nienawiścią" w internecie - informuje "Gazeta Wyborcza". Szef zespołu, poseł Andrzej Jaworski twierdzi, że skierowana jest ona wobec konkretnych osób i partii, ale wyjątkowo duża jest agresja wobec Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie zespołu chcą, by internauci brali odpowiedzialność za swoje słowa.

Tworzący zespół będą chcieli bronić przed słowną agresją nie tylko polityków, ale również przedsiębiorców czy lekarzy, którzy ich zdaniem są często obiektem ataków. Oprócz powiadamiania organów ścigania o takich przypadkach posłowie będą chcieli znowelizować prawo.

Zespół będzie liczył siedmiu członków w tym sześciu reprezentujących PiS i jednego z PO. PSL i SLD zapowiedziały, że nie wejdą do niego. Zdaniem posła Wacław Martyniuka z sojuszu, każdy obywatel ma prawo we własnym zakresie powiadomić organa ścigania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.02.2011 17:11

To jakaś kpina z prawa i Polaków. Szczególnie, gdy wychodzi ten pomysł z PiS. Najpierw monitorowanie należy zacząć od siebie. Niech posłowie PiS, a szczególnie ich "wielki" wódz niech wezmą odpowiedzialność za swoje słowa wypowiadane publicznie. Wielokrotnie powtarzane oszczerstwa, kalumnie i kłamstwa wobec rządzących i Prezydenta RP zasługują na procesy sadowe. Kpią sobie czy pytają o drogę?
Posłom z PiS pomyliła się Polska z Białorusią chyba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
poprawny
  • poprawny
  • 01.02.2011 16:12

wszyscy kochamy peło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.