Facebook Google+ Twitter

Za dwa miesiące w katowickim spodku odbędą się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Energetyki i Metalurgii

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-07-24 10:53

Dzięki wysiłkom wielu ludzi, władz samorządowych oraz firm - Międzynarodowe Targi Górnictwa, Energetyki i Metalurgii KATOWICE'2007 znów będą gościć w Katowicach. Zjawią się na nich najważniejsze firmy z branży. Wystarczy powiedzieć, że zajęte będą wszystkie sektory wystawiennicze, które udostępniono organizatorowi targów.

Od początku roku - kiedy okazało się, że Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK), po katastrofie hali wystawowej nie są w stanie przygotować na Bytkowie tak wielkiej imprezy, jak targi górnicze - o organizację walczyły dwa ośrodki: Katowice oraz Sosnowiec. W Sosnowcu targi zamierzała zorganizować firma Kolporter Expo, która tworzy tam centrum targowo-wystawiennicze na terenach po dawnej fabryce Silma. W Katowicach w sprawę zaangażowała się Polska Technika Górnicza - spółka skupiająca kilkunastu największych polskich producentów maszyn i urządzeń górniczych, które rocznie wypracowują ponad 2 mld zł przychodu i eksportują za ok. 600 mln zł. Ten drugi projekt wspierały władze Katowic, które nie chciały tracić tak prestiżowej i - co tu kryć - dochodowej dla grodu imprezy.

Przeciąganie liny trwało dość długo. W końcu nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia w tej sprawie w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach (WUG). Jego prezes Piotr Buchwald zaangażował się wraz wojewodą śląskim Tomaszem Pietrzykowskim oraz władzami Sosnowca i Katowic w zażegnanie sporu. W porozumieniu uzgodniono, że w tym roku targi odbędą się w katowickim "Spodku" i na terenach przylegających do niego, a Polska Technika Górnicza będzie ich głównym organizatorem, a Kolporter Expo zorganizuje w ramach targów ekspozycję firm hutniczych. Natomiast Kolporter Expo będzie wyłącznym organizatorem Światowej Wystawy Górniczej "Mining Expo", towarzyszącej Światowemu Kongresowi Górniczemu w 2008 r.

– Katowice są jak najbardziej odpowiednim miejscem dla targów górnictwa, przemysłu energetycznego i hutniczego, gdyż branże te nadal dominują w gospodarce województwa śląskiego – podkreśla Dariusz Gniza, zastępca prezesa Zarządu PTG SA. – W ciągu minionych kilku miesięcy wykonaliśmy ogrom pracy akwizycyjnej i organizacyjnej. Zapadły dziesiątki, a może i setki uzgodnień w różnych sferach decydujących o powodzeniu tej imprezy targowej. Dziś mogę śmiało odpowiedzieć niedowiarkom - Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego będą równie udaną imprezą jak te w latach poprzednich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.