Facebook Google+ Twitter

Za epidemię cholery na Haiti odpowiada ONZ? Rodziny ofiar chcą odszkodowań

Po trzęsieniu ziemi na Haiti wybuchła epidemia cholery, która zabrała 8 tysięcy ofiar. Rodziny zmarłych twierdzą, że chorobę przynieśli żołnierze sił ONZ i domagają się od Organizacji Narodów Zjednoczonych olbrzymich odszkodowań.

 / Fot. Logan Abassi, CC 2.0100 tysięcy dolarów dla każdego zmarłego i 50 tysięcy dla chorego, który wyzdrowiał - takich odszkodowań od ONZ domaga się Instytut Sprawiedliwości i Demokracji z Bostonu, reprezentujący poszkodowanych. Pozew już wpłynął do sądu w Nowym Jorku - informuje polskieradio.pl.

"Jeszcze w listopadzie 2011 roku złożyliśmy taki sam pozew poprzez wewnętrzne struktury ONZ ze względu na immunitet, który posiadają Narody Zjednoczone" - powiedział Brian Concannon z Instytutu Sprawiedliwości i Demokracji. Sprawa nie została jednak rozpatrzona, więc prawnicy skierowali ją do sądu.

Epidemia cholery wybuchła na Haiti kilka miesięcy po trzesięniu ziemi. Choroba dotknęła setek tysięcy osób i zabiła 8 tysięcy osób. Eksperci potwierdzili, że to najprawdopodobniej żołnierze sił ONZ z Nepalu przynieśli chorobę na wyspę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.