Facebook Google+ Twitter

"Za fiasko projektu gazociągu Skanled odpowiada norweski rząd"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 10:44

Za fiasko projektu gazociągu Skanled odpowiada norweski rząd. Opinię taką wyraził dzisiaj przedstawiciel największej partii kraju, opozycyjnej Partii Postępu - FrP.

W Polsce Skanled traktowano, jako jeden z ważniejszych elementów w procesie dywersyfikacji dostaw gazu. Inwestycja była skomplikowanym międzynarodowym przedsięwzięciem obejmującym odbiorców w Norwegii, Danii, Szwecji i w Polsce.

Wczoraj konsorcjum dziewięciu spółek, w tym polskie PGNiG, będące inwestorem zdecydowało o rezygnacji z budowy rurociągu. Zdaniem głównego specjalisty FrP od spraw energetycznych, Kjetila Solvik-Olsena fiasko Skanled jest skutkiem złamania przez rząd norweski jego zobowiązań do wspierania tej inwestycji. Solvik-Olsen przypomniał, że jego parta wielokrotnie wzywała władze, by przyjęły na siebie więcej odpowiedzialności za Skanled. "Tymczasem rząd konsekwentnie nasze wnioski odrzucał" - dodał Solvik-Olsen.

Podstawę komercyjną projektu tworzyło między innymi zobowiązanie prywatnych właścicieli norweskich zakładów chemicznych do odbierania większości przesyłanego przez rurociąg gazu. Wycofanie się ich z powodów finansowych z tego zamiaru, podważyło ekonomiczną opłacalność budowy całego 850 kilometrowego gazociągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie do wszystkich jeszcze dotarlo ,że ZSRR już pare latek nie istnieje a w Rosji rząd nie jest komunistyczny.Skąd więc tam nasi przełożeni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

za fiasko odpowiada rząd SLD - które wolało od swoich przełożonych z Moskwy sprowadzać. I przez to po zmianie władzy na prawicę mamy kryzysy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.