Facebook Google+ Twitter

Za "gwałcenie Ukrainek" Eska Rock zapłaci 75 tys. zł

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w związku z programem "Poranny WF" na antenie Eski Rock, gdzie Kuba Wojewódzki i Michał Figurski lekceważąco odnosili się do kobiet narodowości ukraińskiej.

 / Fot. fot.mat. prasoweKRRiT po przeanalizowaniu skarg postanowiła ukarać Eskę Rock karą finansową w wysokości 75 tys. zł. Rada orzekła, że prezentowane w audycji treści są obraźliwe zarówno dla osób pochodzenia ukraińskiego, jak i dla wszystkich kobiet.

W programie "Poranny WF" prowadzonym przez dziennikarzy Eski Rock Wojewódzki i Figurski ewidentnie szydzili z kobiet narodowości ukraińskiej, co zaowocowało m.in. protestem ukraińskiego MSZ. 12 czerwca, na antenie, w nawiązaniu do meczu Euro Szwecja - Ukraina, Wojewódzki stwierdził, że "zachował się jak prawdziwy Polak i wyrzucił swoją Ukrainkę". Michał Figurski ripostował, że "po złości jej dzisiaj nie zapłacę", a także dodał, zwracając się do Wojewódzkiego: "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił".

W decyzji KRRiT można przeczytać, że "prezentowane w audycji treści obraźliwe dla osób narodowości ukraińskiej oraz kobiet w ogóle w sposób, który przez odbiorców przedmiotowej audycji mógł zostać odebrany jako pochwalanie prezentowanych tam postaw związanych z dyskryminacją ze względu na narodowość oraz płeć, a także nawołujących do nienawiści, w szczególności w kontekście rozgrywanych w czasie emisji przedmiotowej audycji rozgrywek Euro 2012, organizowanych przez Polskę wspólnie z Ukrainą, uznać należy za nieleżące w interesie ogółu, a zatem sprzeczne z dobrem społecznym".

Zgodnie z ustawą, KRRiT podjęło decyzję o ukaraniu stacji Eska Rock karą w wysokości 75 tys. zł. Kara ta nie jest najwyższą z możliwych. Mogła ona wynieść aż 95 tys. zł.

Obaj dziennikarze nie prowadzą już programu "Poranny WF".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.