Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105934 miejsce

Za katastrofę w Szczekocinach odpowiada Donald Tusk?

"To nie żaden pech, ani fatum. To głupota tych rządów, za którą ludzie płacą życiem" - oto puenta najnowszego komentarza Joanny Lichockiej, poświęconego tragedii w Szczekocinach.

A oto jego początek: "Błędy i zaniechania tej ekipy kosztują ludzkie życie" - czytamy w najnowszej "Gazecie Polskiej". Lichocka nie skupia się tylko na wypadku kolejowym, ale również przypomina, że przez niedopełnienie obowiązków przez ekipę Tuska doszło już do katastrofy smoleńskiej.

Również na konto PO idą skutki powodzi. Lichocka pisze, że gdyby lepiej działało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, to znaczy, gdyby na jej czele nie stał człowiek z partii rządzącej, to konsekwencje tej katastrofy nie byłyby, aż tak dotkliwe dla tamtejszej ludności.

Okazuje się, że sposób rządzenia przez Tuska przełożył się na katastrofę w Szczekocinach: "Chaos na kolei, odwoływani i wymieniani na jeszcze bardziej swoich dyrektorzy w kolejowych spółkach, lekceważenie sygnałów o zagrożeniu bezpieczeństwa ruchu kolejowego sygnalizowane od miesięcy choćby przez Związek Maszynistów, obcinanie wydatków na modernizację, nieudolność ministra Grabarczyka i szamotanina przerażonego tym, co zastał, ministra Nowaka - to wszystko doprowadziło do kolejnej tragedii" - czytamy na niezależnej.pl.

Różne katastrofy stają się symbolem rządów "partii miłości". Zauważa to również szef Lichockiej, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz: "Ta władza pokazała swoje prawdziwe oblicze: rządzi od katastrofy do katastrofy" - grzmiał na manifestacji "Gazety Polskiej" zorganizowanej w obronie "wolnych mediów".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 06.03.2012 18:58

Komuś płyta się zacięła! Może potrzebuje pomocy? "Bardzo pracowici" premierzy też przechodzą zmęczenie materiału ludzkiego !Tyle przerwanych urlopów-współczuję.A ile jeszcze udanych reform przed nami!brrr....

Komentarz został ukrytyrozwiń
lekarz
  • lekarz
  • 06.03.2012 16:32

coś nie tak z premierem! ,podobno zachorował psychicznie ,załamanie nerwowe ,nie wychodzi z gabinetu. Monika Olejnik coś pisała na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weteran
  • Weteran
  • 06.03.2012 16:24

Premier chory - to niech się leczy a rząd do dymisji ktoś musi rządzić ! Jak się załamał to się leczyć a nie rządzić bo już mamy chaos w kraju!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No nie
  • No nie
  • 06.03.2012 16:16

Symbolem partii jedynie słusznej były katastrofy [ pani Lichocka i Sakiewicz zapomnieli ] Katastrofa w Halembie , katastrofa Hali w Katowicach . katastrofa autokaru pod Grenoble .....za to byli odpowiedzialni Kaczyńscy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No nie
  • No nie
  • 06.03.2012 16:16

Symbolem partii jedynie słusznej były katastrofy [ pani Lichocka i Sakiewicz zapomnieli ] Katastrofa w Halembie , katastrofa Hali w Katowicach . katastrofa autokaru pod Grenoble .....za to byli odpowiedzialni Kaczyńscy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No nie
  • No nie
  • 06.03.2012 16:16

Symbolem partii jedynie słusznej były katastrofy [ pani Lichocka i Sakiewicz zapomnieli ] Katastrofa w Halembie , katastrofa Hali w Katowicach . katastrofa autokaru pod Grenoble .....za to byli odpowiedzialni Kaczyńscy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 06.03.2012 15:48

Tusk zamknął się w Gabinecie i w ogóle z niego nie wychodzi... są podejrzenia że załamał się psychicznie!

Trudno się dziwić tyle katastrof afer ,przekrętów to jak na jeden rząd to zbyt wiele , psychika siadła!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
  • lofas
  • 06.03.2012 14:50

wszystkie te katastrofy to skutki zaniedban rzadu kaczynskiego.nieudolnosc ministrow i wodza byla niespotykana.rzadzili wprawdzie dwa lata ale dlugo jeszcze bedzie trwalo naprawianie tego pozostawionego burdelu.dzisiaj ,,opozycja kim dzong kacza,,znowu robi wszystko tylko nie to co powinna.a robi tak dlatego bo nic innego nie potrafi.sakiewicz i lichocka to sa marionetki ktore tancza jak gwizda rydzyk.pozalowania godne embria