Facebook Google+ Twitter

Za kilka dni premiera albumu Helloween "Straight Out of Hell"!

Premiera nowego krążka Helloween zbliża się wielkimi krokami! Już 22 stycznia światło dzienne ujrzy album mistrzów power metalu - zatytułowany "Straight Out of Hell".

 / Fot. Materiały prasoweJest to z całą pewnością godny, a na pewno bardziej przepełniony pozytywnymi wibracjami - następca, wydanej w 2011 roku płyty dyniowatych: "7 Sinners". Wokalista Andi Deris nazywa "Straight Out of Hell" nawet swego rodzaju pomostem pomiędzy nowymi, a dawnymi czasami. Dwa miesiące po premierze, Helloween zawita do Polski na dwa koncerty: 26 marca w krakowskim klubie Studio i 27 marca w warszawskiej Stodole. Polska publika będzie miała okazję poznać niektóre z najświeższych utworów w wersji "live". Spodziewać się możemy mocno energetycznego show, podczas którego nie będzie chwili na oddech!
Dla bardzo niecierpliwych, muzycy na swoim oficjalnym Facebook'u przygotowali krótkie filmiki z fragmentami utworów, które okraszone są opowieściami o każdym, kolejnym kawałku. Swoją premierę miał już klip do singla promującego wydawnictwo, a zatytułowanego "Nabataea". Można go zobaczyć w tym miejscu. Nowy album zawierać będzie 13 utworów, pośród których znajdzie się kompozycja dedykowana Freddiemu Mercury'emu "Wanna Be Good", co ciekawe z udziałem tylko wokalu i bębnów. Na płycie zagości także ballada "Hold Me In Your Arms", a dla najbardziej zagorzałych fanów, zespół przygotował limitowaną edycję płyty, która zawierać będzie Hammondową wersję utworu "Burning Sun", dedykowaną zmarłemu Jonowi Lordowi z Deep Purple, którego wielkim fanem jest gitarzysta Helloween Michael Weikath.
Na trasę pod hasłem "Hellish Rock Part II" zespół zaprosił swoich przyjaciół z power metalowego Gamma Ray oraz wschodzącą gwiazdę brazylijskiej sceny rockowo - metalowej band Shadowside. Zapowiada się na prawdę mocny i energetyczny koncert!

Ostatnia trasa Helloween i Gamma Ray miała miejsce w 2007 i 2008, odbyło się wtedy ponad 100 koncertów na całym świecie. Zachęceni dużym powodzeniem poprzedniej trasy muzycy, po chwili oddechu postanowili ponownie wyruszyć na podbój kolejnych metalowych serc - stąd pomysł na „Hellish Rock Part II”. Gitarzysta Helloween Michael Weikath: „Atmosfera na poprzedniej trasie była bardzo wyjątkowa, więc zamierzamy ponownie dobrze się bawić i już teraz nie możemy się doczekać koncertów”, natomiast gitarzysta i wokalista Gamma Ray Kai Hansen dodaje: „Była to najlepsza trasa w historii zespołu i powtórzymy to!”
Helloween to formacja, która z powodzeniem utrzymuje swoją wysoką pozycję na rynku muzyki metalowej od wielu lat. Uznawany za jeden z najbardziej stałych - zespół znany jest także ze swoich eksperymentów muzycznych i luzu z jakim
poruszają się w świecie muzyki. Helloween działa w myśl zasady: „miej zabawę z tego co robisz” i być może kierowanie się taką maksymą pozwoliło im wypracować sobie tak znaczącą pozycję w metalowym światku i przetrwać z powodzeniem tyle lat. Zespół ma na swoim koncie ponad 5 milionów sprzedanych płyt i są pionierami w swoim gatunku. Albumy „Keeper On The Seven Keys Pt.1” i „Keeper On The Seven Keys Pt.2” zostały okrzyknięte arcydziełami power metalu! Podczas kilkudziesięciu lat istnienia, band przeszedł kilka zmian personalnych zanim wykrystalizował się dzisiejszy skład. Byli członkowie Helloween po odejściu założyli m.in. zespoły Iron Savior, Masterplan czy zapowiadany jako support na trasie „Hellish Rock Part II” – Gamma Ray.


HELLOWEEN
GAMMA RAY
+ ShadowsideHellish Rock Part II

26.03.13 Kraków, Studio
27.03.13 Warszawa, Stodoła

Otwarcie bramek godz. 19:00
Start godz. 20:00


Bilety w cenie: 130zł przedsprzedaż / 150zł w dniu koncertu
Bilety już w sprzedaży!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.