Facebook Google+ Twitter

Za kilka dni rusza 61. Rybnicka Piesza Pielgrzymka

Będzie to zarazem Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej w 50. rocznicę powrotu biskupów śląskich z wygnania

Historia pielgrzymki sięga 1946 r. kiedy to Stanisław Pol i Emil Lesik wraz z trzema kolegami pielgrzymują na Jasną Górę, by wypełnić ślub, że jak przeżyją wojnę, to pójdą pieszo do Częstochowy.

To już wielowiekowa tradycja, by poprzez trud na pielgrzymkowym szlaku wypraszać łaski. Zastanawiające jest dlaczego ludzie podążają w deszczu i palącym słońcu, wstają wczesnym świtem, posilają się na trasie, nocują w szkołach,  salkach lub u gościnnych ludzi, którzy goszczą  ich jedną noc, by następnego dnia mogli wyruszyć w dalszą drogę. Maszerują dzieci, kobiety i mężczyźni, osoby starsze i schorowane, ludzie o przeróżnych zawodach, marzeniach i statusie społecznym. Przyświeca im jeden cel. - Aby podziękować - odpowiada na moje pytania każdy z nich. Podziękowań i próśb jest tyle, ile uczestników a - jak mawiają - serce Matki Częstochowskiej ogromne.

W tym roku przypada 50. rocznica powrotu z wygnania biskupów śląskich: Stanisława Adamskiego, Herberta Bednorza i Juliusza Bieńka. Władze komunistyczne zmusiły ich do opuszczenia diecezji po petycji skierowanej do władz państwowych w sprawie przywrócenia religii w szkole. Biskup Damian Zimoń zaprasza w sobotę 5 sierpnia o godz. 14 na jasnogórskie wały, gdzie będzie przewodniczył dziękczynnej Eucharystii.

Więcej informacji o zapisach, trasie i programie tegorocznej 61. pielgrzymki na www.pielgrzymka.rybnik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ola
  • ola
  • 31.07.2006 20:29

Tekst krótki ale orginalny w swej formie. Każdy pewnie odbiera ten artykuł idywidualnie. Pierwszą myślą czytając tekst jest dla czytelnika w czuc sie w ich rolę... a brak uczestnictwa na tej Pielgrzymce dla niejednego z nas jest bycie duchem razem z tymi którzy się tam wybierają i idą podziękowac za łaski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.