Facebook Google+ Twitter

Za leczenie grypy płacimy więcej niż w zeszłym roku

Pogarszająca się pogoda za oknem w połączeniu z wirusem grypy A/H1N1 przekładają się na wzrost zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. Spowoduje to, że średnio wydamy o 10 proc. więcej na lekarstwa niż w ubiegłym roku.

Wykres przedstawiający wydatki Polaków na środki przeciwko grypie. / Fot. Osoz.plKoszty leczenia grypy wyniosą w 2009 około 22 231 zł w przeliczeniu na 1000 mieszkańców naszego kraju. Statystycznie więc koszty grypy na jedną osobę wyniosą około 23 zł. W porównaniu do wydatków z ubiegłego roku jest to kwota aż o 10 proc. większa. W kwocie tej uwzględnianie są również wydatki na środki farmaceutyczne zakupione przez placówki medyczne.

Najniższe koszty na walkę z grypą w październiku 2009 r. poniesiono w województwie opolskim i warmińsko-mazurskim. W regionach tych wydano niecałe 20 000 zł w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Koszty leczenia grypy i infekcji grypopodobnych na Opolszczyźnie w skali kraju nie są wysokie, jednak i tam zanotowano spory wzrost wydatków o 19 proc. w stosunku do września br.

Najwięcej pieniędzy na leczenie grypy i infekcji grypopodobnych wydano w województwach podlaskim i mazowieckim. W województwie mazowieckim koszty te wyniosły za pierwsze 10 miesięcy 2009 roku ponad 20 tys. zł w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

Jak pokazują dane historyczne największe wydatki na środki przeciwko grypie Polacy ponoszą w styczniu każdego roku.

źródło: Monitor Zdrowia OSOZ.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.