Facebook Google+ Twitter

Za miesiąc w budżecie Grecji pozostaną pustki

Zmagający się z kryzysem Grecy wciąż są daleko od rozwiązania swoich problemów. Według informacji podanej przez PAP pieniędzy w budżecie tego państwa wystarczy do 20 lipca.

Najbliższa niedziela, 17 czerwca, to dzień, kiedy w Grecji odbędą się kolejne wybory parlamentarne. Zarządzone zostały przez prezydenta Karolosa Papouliasa po tym, jak żadna z trzech partii, mających w parlamencie najwięcej swoich przedstawicieli, czyli ND, SYRIZA i PASOK, nie zdołała zbudować koalicji rządzącej. Ze względu na fatalną sytuację gospodarczą Grecji ten kraj niczego tak nie potrzebuje jak ustabilizowania sytuacji politycznej.

Przedwyborcze sondaże prorokują zwycięstwo Nowej Demokracji, jednak niezależnie od tego, na kogo Grecy oddadzą swoje głosy podczas wyborów, sytuacja w kraju będzie bardzo trudna. Polska Agencja Prasowa, powołując się na greckie media, podała informację jakoby pieniędzy w budżecie państwa miało wystarczyć jedynie do 20 lipca. Później zabraknie środków na wypłaty emerytur czy pensji w sektorze publicznym.

Politycy z ND zapowiadają dalsze cięcia, natomiast lewicowcy z partii SYRIZA głoszą hasła zakończenia oszczędności i rozbudzania wewnętrznego popytu.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.