Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13142 miejsce

Za nami jubileuszowa wystawa przemysłu obronnego na Targach Kielce

W dniach 3-6 września odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tegoroczna edycja była jubileuszową, skupiającą ok. 400 wystawców z 29 krajów całego świata. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

MSPO to impreza skupiająca miłośników militariów / Fot. Marcin IwanPrezentujące niegdyś niewielu wystawców targi, współcześnie zaliczają się do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej, stanowią także trzecią co do wielkości imprezę na Starym Kontynencie - najlepszym tego dowodem była jubileuszowa, XX edycja targów. Obok prezydenta Bronisława Komorowskiego, imprezę firmującą przemysł obronny uświetnili także m.in. Minister Obrony Narodowej Włoch, Giampaolo Di Paola, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak oraz szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Zobacz też: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach [Zdjęcia]


Targi przemysłu obronnego to dowód na to, że wciąż następuje rozwój polskiej armii i obrony powietrznej, a tkwią w nich ogromne możliwości. Cały przemysł zbrojeniowy miał szansę zaprezentować się od jak najlepszej strony za pośrednictwem sprzętów i systemów przedstawianych na MSPO, za pomocą rodzimych firm i przedsiębiorstw, które współpracują niejednokrotnie z zagranicznymi firmami o podobnej działalności.

Śmigłowiec AW 149 / Fot. Marcin IwanKieleckie targi to nie tylko wiodące firmy branży zbrojeniowej, ale także obecność kilkudziesięciu oficjalnych delegacji rządowych z całego świata oraz przedstawiciele ponad 150 ambasad, pokazy, wystawy i konferencje. Odbył się m.in. pokaz dynamiczny prezentujący realizacje zadań na polu walki, zatytułowany "Taktyka działania plutonu w zasadzce", który wykonali żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

W trakcie XX MSPO zwiedzający mogli obejrzeć pokaz tresury psów pomagających w patrolowaniu miasta, przygotowany przez Świętokrzyską Komendę Policji. Przewodnicy i nauczyciele psów zaprezentowali wykonywanie komend, obrony i ataku napastnika. Okazało się, że zwierzęta muszą być w 100 proc. zdrowe, by być zdolnymi do pełnienia służby, a uczone są m.in. odpowiednich reakcji podczas wykrywania narkotyków, ratowania ludzi będących w zagrożeniu czy podczas patrolów.

Na imprezie nie zabrakło prezentacji wyczynów ratownictwa spod znaku innowacyjnych urządzeń. Zaprezentowano niewielki śmigłowiec - "Heksokopter" - wyposażony w kamerę rejestrującą tereny wypadku. Ponadto odbył się pokaz jednostek Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Strażacy i załogi ratownictwa medycznego pokazali się w akcji polegającej na uwalnianiu pasażera z auta znajdującego się pod kontenerem. Niebywałe umiejętności oraz nowoczesne sprzęty trzech jednostek pozwoliły na pozytywne rozstrzygnięcie symulacji wypadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.