Facebook Google+ Twitter

Za nami VII Dzień Solidarności Społecznej w Lublinie

Dzień Solidarności Społecznej każdego roku ma inną ideę przewodnią. W tym roku skupiono się na Zespole Alkoholowym Płodu (FAS). Zaburzenie, które znacząco wpływa na rozwój dziecka, a na które jest jedno "lekarstwo" - abstynencja kobiety w ciąży.

Ulotki informacyjne o F.A.S. w ramach DSS. / Fot. Andrzej MorozDzień Solidarności Społecznej w tym roku organizowany był już po raz siódmy. Na Lubelszczyźnie - w Puławach i w Lublinie. Patronat honorowy nad imprezą objął w tym województwie marszałek województwa - Krzysztof Grabczuk. DSS to projekt realizowany dotąd w kilku miastach - m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Radomiu czy Gdyni - i każdego roku koncentruje się na innym problemie dotykającym dzieci. Był więc poświęcany przemocy domowej, adopcjom, ADHD, a tegoroczna edycja dotyczy FAS.

Malowanie twarzy / Fot. Andrzej MorozOrganizatorem DSS od bieżącego roku jest fundacja "Dobre Anioły", która niejako zrodziła się w oparciu o doświadczenia związane z organizacją wcześniejszych edycji DSS. Ponieważ jednym z symboli Dnia Solidarności są "Dobre Anioły" - fundacja przyjęła taką nazwę. Jako organizacja pozarządowa jest więc ona spadkobierczynią i kontynuatorem dotychczasowych działań. Pod auspicjami Fundacji bardziej zrozumiałe stają się też poszczególne elementy DSS - "Listy do Aniołów" czy mali wolontariusze z anielskimi zielonymi skrzydłami.

Lubelskie spotkanie w ramach DSS zorganizowane zostało w minioną niedzielę, 14 czerwca, w pięknie położonym nad Zalewem Zemborzyckim Centrum Rekreacyjnym "Graf-Marina" , który na potrzeby projektu nieodpłatnie został oddany przez właścicieli do dyspozycji Fundacji. Jedyną niewiadomą była pogoda: poprzedzające DSS kilkadziesiąt godzin, to deszcz i chwilami bardzo porywisty, zimny wiatr. Na dwie godziny przed festynem, niebo przejaśniało i zaświeciło piękne słońce. Niemal z minuty na minutę było coraz cieplej, więc kiedy o godzinie 14 rozpoczynano imprezę - pogoda była przepiękna. Pozwoliło to na realizację planów organizacyjnych: obok upowszechniania informacji o FAS - zarówno w wersji słownej przez konferansjera, jak i w postaci ulotek i folderów - dzieci otrzymały mozliwość uczestnictwa w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Marszalka Województwa Lubelskiego i przez Fundację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kaśka Z.
  • Kaśka Z.
  • 16.04.2011 06:39

Świetna idea ten DSS ! Aż szkoda, że inne organizacje tego nie podchwycą i nie jest to projekt ogólnopolski na miarę WOŚP. Tylko tam w WOŚP jest biznes i media, a tutaj ludzie robią robotę najwyraźniej własnymi siłami. POWODZENIA !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oraz to: http://www.youtube.com/watch?v=ffcOl1GkApo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam do obejrzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=oRBOs5WpsMo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.