Facebook Google+ Twitter

Za podpis na liście europoseł dostaje ponad 300 euro

Za pracę w Parlamencie Europejskim europosłowie zarabiają prawie 7700 euro miesięcznie. Oprócz tego mogą sporo "dorobić". Za udział w posiedzeniu komisji ds. Unii Europejskiej otrzymują dodatkowo 304 euro dziennie. Niestety, faktyczna obecność na sali obrad nie jest weryfikowana.

 / Fot. User, GNU C.C 2.0Zarobek europosłów to nie tylko diety. Atrakcyjne pod względem finansowym są także dodatki. Zadziwiająco dużo posłowie zarabiają za udział w komisji ds. Unii Europejskiej. Za samo symboliczne uczestnictwo polscy europosłowie otrzymują 304 euro. Żeby pieniądze zainkasować wystarczy wpisać się na listę obecności i... wyjść.

Europosłowie na posiedzeniach komisji zapraszani są w charakterze gości. Za udział płaci Parlament Europejski. Nie weryfikuje on jednak tego, czy poseł w sesji aktywnie uczestniczył, czy tylko wpisał się na listę i wyszedł.

Europosłowie chcą pracować tylko w Brukseli. Francja protestuje

Wielu eurodeputowanych z takiego przywileju korzysta. Jak podaje tvnwarszawa.pl, na ostatnim posiedzeniu komisji poseł Marek Migalski, po złożeniu podpisu na liście, po cichu opuścił salę. Swoje zachowanie tłumaczył innymi obowiązkami, kolidującymi z sesją.

Europoseł Migalski nie jest jednak jedynym, który posiedzenia "zalicza". Po "sprawdzeniu" obecności, do swoich innych obowiązków uciekają także posłowie Jacek Protasiewicz, Bogusław Sonik, Paweł Kowal, Marek Siwiec i Jacek Kurski.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jancio
  • Jancio
  • 05.04.2011 20:18

a ile średnio dostają posłowie od lobbystów, by zagłuszyć sumienie przy głosowaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 05.04.2011 11:36

Tak mało ? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.