Facebook Google+ Twitter

Za pracę należy się płaca

Ludzie nie mrówki jako środków do życia potrzebują pieniędzy.

Konstytucja kraju nad Wisłą przewiduje wynagrodzenie dla wszystkich pracujących. Pracodawca ma konstytucyjny obowiązek płacić swoim pracownikom za pracę jaką dla niego wykonują. Przepisy w tej sprawie wydają sie proste i zrozumiałe... dlaczego było i jest inaczej?

Prawo to za mało. Najlepsze ustawy nie zmienią stosunków międzyludzkich jeśli zainteresowane osoby nie nauczą się obowiązującego prawa. Znajomość prawa to początek praworządności - sprawiedliwości społecznej. Obywatel (w tym pracownik) bez znajomości prawa jest ślepcem. Co zrobić by zachęcić wszystkich do zapoznawania się z prawem i zajmowania się polityką. Polityka to między innymi umiejętność korzystania z prawa.

Prawo, polityka i płaca za pracę to terminy związane ze sobą. W 2013 roku mnóstwo osób nie otrzymywało płacy za swoją pracę lub otrzymywali mniej niż inni. Działo sie tak z wielu powodów w tym nie wypłacalności pracodawców. Z tego można wysnuć wniosek, że prawo i jego znajomość w Polsce to słabość obywateli tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.