Facebook Google+ Twitter

Za rok autobusy nie będą musiały stać w korkach na al. 29 Listopada

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-11-21 07:26

Dopiero za miesiąc dowiemy się, kto będzie wykonawcą tej inwestycji. Wiadomo już jednak, jakie prace będzie musiał wykonać. Przede wszystkim zwycięska firma powinna dobudować dodatkowy, trzeci pas dla autobusów i taksówek po obu stronach al. 29 Listopada do końca listopada przyszłego roku.

Dzięki temu pasażerowie na odcinku od ul. Żmujdzkiej do ul. Kamiennej pojadą już wydzielonym pasem, zarezerwowanym wyłącznie dla komunikacji zbiorowej.
To jednak nie wszystko. Oprócz dodatkowych jezdni roboty obejmą również:
- przebudowę skrzyżowania al. 29 Listopada z ulicą Wileńską,
- przebudowę przejazdu przez teren stacji benzynowej BP do ul. Prandoty wraz z infrastrukturą techniczną,
- remont wiaduktu nad torami PKP (w ciągu ulic Warszawska - Wita Stwosza).

Dodatkowe pasy powstaną kosztem terenów przylegających do drogi i mają zdecydowanie poprawić przejazd autobusów, które kursują przez al. 29 Listopada. - Zwiększy to zarówno szybkość jak i komfort podróży pasażerów. Dzięki dodatkowej jezdni komunikacja zbiorowa nie będzie blokowana przez samochody osobowe - twierdzi Iwona Król, z Krakowskiego Zarządu Dróg, który będzie inwestorem przebudowy al. 29 Listopada. Nie wiadomo jeszcze jednak kiedy dokładnie będą mogły rozpocząć się tam prace. Wykonawca musi bowiem sam opracować projekt inwestycji i uzyskać wszystkie dodatkowe pozwolenia i decyzje administracyjne. - Nawet jeżeli przetarg rozstrzygniemy w grudniu to i tak prace najwcześniej będą się mogły rozpocząć dopiero w drugiej połowie przyszłego roku - uważa Iwona Król.

Dodatkowy pas
W tym roku dodatkowy pas dobudowano na 400-metrowym odcinku al. Mickiewicza, między ul. Piłsudskiego a ul. Kochanowskiego. Prace za 8 mln zł wykonał Budostal 5. Dzięki przebudowie al. 29 Listopada, komunikacja zbiorowa będzie się poruszać bez konieczności stania w korkach na odcinku: od Jubilatu przy moście Dębnickim do ul. Opolskiej, w obu kierunkach.


 
<a href="http://ads.naszemiasto.pl/adclick.php?n=bdb621dd" target="_blank"><img src="http://ads.naszemiasto.pl/adview.php?n=bbdb621dd&what=zone:402&target=_blank&source=krakow" border="0" alt="" /></a>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.