Facebook Google+ Twitter

Za rok zobaczymy Wielką Kometę? C/2012 S1 ma być widoczna nawet w dzień

W 2013 roku zobaczymy na niebie, rzadkie i niezwykłe widowisko. Niedawno odkryta kometa o nazwie C/2012 S1, będzie widoczna gołym okiem z Ziemi.

 / Fot. Sir David Gill, 1843-1914/Public DomainWśród niezliczonych ilości obiektów krążących w układzie planetarnym, znajdują się fascynujące ze względu na swój charakterystyczny wygląd, małe ciała niebieskie, zwane kometami.W 2013 roku zobaczymy na niebie, rzadkie i niezwykłe widowisko. Niedawno odkryta kometa o nazwie C/2012 S1, będzie widoczna gołym okiem z Ziemi, nie tylko wieczorem i w nocy, ale też może być tak silnie jasna, iż będziemy ją mogli oglądać nawet w dzień.

Kometę C/2012 S1 odkryli zaledwie przed kilkoma dniami, dwaj Rosjanie - Witalij Newski i Artiom Nowiczonok. Po raz pierwszy zauważyli ją na zdjęciach wielkiego teleskopu. który działa w Kisłowodzku, w ramach Międzynarodowej Naukowej Sieci Optycznej (ISON) – podaje serwis kopalniawiedzy.pl.

Stwierdzono jej obecność w gwiazdozbiorze Raka, w odległości około miliarda kilometrów od Ziemi i 940 milionów kilometrów od Słońca. Wielkość gwiazdowa C/2012 S1 - według naukowych obliczeń - wynosi 18,8, toteż blask komety jest obecnie około 100 tys. razy słabszy, od blasku najsłabszej gwiazdy, którą można zobaczyć gołym okiem. Ale analiza trasy komety wykazała, że 28 listopada 2013 roku wielka C/2012 S1, znajdzie się w odległości około 1,2 miliona kilometrów od Słońca. Może wtedy stać się tak jasna, że będzie ją widać gołym okiem nawet w dzień.

Zdaniem astronomów - najbardziej interesującą właściwością tej nowej komety jest to, że jej orbita bardzo mocno przypomina orbitę słynnej komety z 1680 roku (o nazwie C/1680 V1, lub Kometa Kircha, czyli Wielka Kometa), którą ponad 300 lat temu można było właśnie obserwować w dzień, a w miarę oddalania się od Słońca - zyskiwała ona wielki, coraz dłuższy ogon (warkocz). Podobieństwo orbit obu komet sugeruje, że C/2012 S1 i C/1680 V1 są spokrewnione. Niewykluczone jest też, że może być to ten sam obiekt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

chech
  • chech
  • 27.09.2012 16:57

To jest coś! trzeba to zobaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Enceladus Noe
  • Enceladus Noe
  • 27.09.2012 11:57

Przeczytałem gdzieś że :

Tak to widzę. Powoli rozkręcacie się jak w przypadku Elenin. A to zaraz będą interpretowane jakieś znaki, jak z worka wysypią się nic nieznaczące przekazy channelingowe od istot zamieszkujących ową kometę, zaraz powrócą modły o 489 gęstościach, zaraz powróci temat Nibiru (dla przypomienia Elenin miało zwiastować nadejście Nibiru, które teraz ponoć chowa się z Księżycem i wygląda tylko od czasu do czasu gdy Ziemianie sobie smacznie śpią - tak tak !. Jak to przeczytałem to wymiękłem). A może kometa ciągnie za sobą wielki napis <zbliża się 2012>. Zaraz zaczną się dyskusje, światowe odczyty, jedyny wyznacznki prawdy (youtube) zacznie aż kipieć milionami nowymi filmików (prawd objawionych). Jeśli już mamy tworzyć nową teorię spiskowąto proponuje zachować całkowite milczenie a zobaczycie, że na tym milczeniu zostanie zbudowany wielki spisek. Już mogę zacytować nagłowki : "Wielkie światowe milczenie w sprawie komety", "NASA ukrywa przed nami zbliżajacy się aramgedon", "Japończycy potwierdzają - to nie jest kometa", "Wielki admirał międzygwiezdnej floty Xerru nakazuje przygotować się na najgorsze (channeling), "Dlaczego w tej sprawie milczy Watykan"... itp itp itp. Zmykam do pracy i pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.