Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34993 miejsce

Za Sellinem działacze idą sznurem

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-12-23 15:20

Ośmiu działaczy Prawa i Sprawiedliwości w Trójmieście zdecydowało się pójść drogą Jarosława Sellina, który przed kilkoma dniami opuścił szeregi klubu parlamentarnego PiS. Ze strukturami partii w Gdyni żegnają się Andrzej Denis, Grzegorz Bonk, Zdzisław Urla oraz Marcin Dobrzyński. Z PiS w Gdańsku wystąpili z kolei Lech Antoszewski, Hanna Jarecka, Mariusz Roman i Michał Wawryn.

Jarosław Sellin. / Fot. Archiwum DBRozłamowcy mówią, że spodziewają się kolejnych odejść działaczy PiS na Pomorzu. Jako powody swojej decyzji wymieniają zbyt autorytarne metody rządzenia partią przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i jego regionalnych pełnomocników. Szczególnie napięta jest sytuacja w Gdyni, gdzie niedawni współpracownicy wysuwają obecnie wobec siebie szereg oskarżeń. Rozłamowcy partii mają pretensje do pełnomocnika PiS w tym mieście - Zbigniewa Kozaka.

- W kampanii parlamentarnej otwarcie krytykował w wywiadach kandydata tej samej partii, Andrzeja Denisa - mówi Bonk. - Odbierał go jako swoją konkurencję. Takie metody nam się nie podobają. Żal jest opuszczać PiS, bo łączyły nas lata pracy i wspólne ideały. Ale nasza decyzja jest przemyślana.

Rozłamowcy dodają, że Kozak rzekomo kazał im atakować prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, choć ten jest doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- To bzdura - komentuje Kozak. - Ja nawet nie chciałem być kontrkandydatem Szczurka w wyborach prezydenckich, ale Denis z Bonkiem mnie do tego namówili. Użyczyłem im część miejsca na swoich billboardach. Walczyłem, aby w swoich okręgach wyborczych mieli pierwsze miejsca, co zapewniło im wejście do Rady Miasta Gdyni. A oni teraz tak mi się odwdzięczają. Szkoda mi odejścia Jarosława Sellina, ale całej reszty żałować nie będę. Poradzimy sobie bez nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To już Ty powinieneś wiedzieć drogi Maćku, jednak wydaje mi się, że rzecz pierwsza jest dominująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek, czasem Twoja determinacja i dociekliwość mnie zadziwia :-)
Ponadto cieszę się, że tak dobrze znasz struktury PiS-u. Lepiej niźli ja :-) To naprawdę krzepiące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to są za ludzie...? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.