Facebook Google+ Twitter

Za stołem prezydialnym zasiadało wielu, na ławie sądowej jeden

- "Nikt z mego Komitetu sali nie wynajmował. Politycy z Łukowa zaprosili nas na spotkanie wyborcze" - wyjaśniał w czasie rozprawy sądowej o naruszenie art. 494 par. 1 Kodeksu Wyborczego obwiniony Waldemar Paruch, kandydat PiS do PE.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWaldemar Paruch, wykładowca na Wydziale Politologii UMCS, w wyborach do Parlamentu Europejskiego był liderem lubelskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, popieranym przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Na początku maja ub.r. spotkał się z mieszkańcami Łukowa w budynku urzędu miasta i starostwa. Wcześniej - na parkingu- przed wejściem bocznym, burmistrz, lider PIS w Łukowie serdecznie powitał eksperta Prawa i Sprawiedliwości w gościnnym mieście nad Krzną.

Odszukaliśmy, co wtedy pisano:

"Zarząd Komitetu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość w Łukowie zaprasza na otwarte spotkanie z kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, profesorem Waldemarem Paruchem.
Spotkanie odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta Łuków. Waldemar Paruch jest „jedynką” na lubelskiej liście PiS w eurowyborach. Ma 50 lat, jest profesorem UMCS, wykłada na Wydziale Politologii" - informowała miejscowa telewizja Master.

Lubelska „Jedynka” PiS-u w Łukowie /Tygodnik Siedlecki/:

"Jutro (6 maja) w Łukowie odbędzie się otwarte spotkanie z Waldemarem Paruchem, który jest „jedynką” lubelskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Spotkanie będzie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.
Waldemar Paruch jest profesorem UMCS na Wydziale Politologii. Ma 50 lat".

I obecnie:

"Profesor ukarany za kampanię" /Telewizja Master/:

"3 000 zł grzywny ma zapłacić prof. Waldemar Paruch za złamanie przepisu Kodeksu Wyborczego. Sąd uznał go winnym prowadzenia kampanii wyborczej w łukowskim Urzędzie Miasta.

Przypomnijmy, że spotkanie z mieszkańcami Łukowa odbyło się 6 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Prof. Paruch był kandydatem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i do Łukowa przyjechał na zaproszenie lokalnych struktur PiS. Prokuraturę w tej sprawie zawiadomił kontrkandydat, Sławomir Dziudzik (DB). Waldemar Paruch twierdził, że nie miał świadomości, iż spotkanie zorganizowano w magistracie".

"Waldemar Paruch złamał prawo. Jest prawomocny wyrok". /Tygodnik Siedlecki/:

"We wtorek, 14 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie doktora hab. politologii i kandydata PiS w minionych eurowyborach, Waldemara Parucha z Lublina. Sąd uznał go winnym prowadzenia nielegalnej agitacji politycznej w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Łukowie".

Analiza okoliczności spotkania z kandydatem do Parlamentu Europejskiego wprowadza w zakłopotanie. Nieznajomość prawa, nieświadomość rzeczy? Czy też świadoma kombinacja, deformacja?

Nie będę się silił na komentarze i oceny.

Posłużę się cyt. z Wprowadzenia do "Etyki w działaniu" : "Postawę moralną człowieka rozpoznajemy w różnych okolicznościach. Pewne sytuacje szczególnie wyraźnie ujawniają, jakie ktoś ceni wartości, jakich przestrzega zasad i do czego potrafi się zobowiązać". Jacek Hołówka Prószyński i S-ka. Warszawa 2001

Drogo kosztował pana Profesora pobyt w Łukowie. A poza tym? Burmistrz Dariusz Szustek i łukowski PiS trzymają się /władzy/ mocno.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.