Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21049 miejsce

Za szkolenia można „zapłacić” czasem pracy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-28 19:37

W sierpniu w kilkudziesięciu miastach rusza nowa seria szkoleń informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw, dofinansowywanych przez Europejski Fundusz Społeczny w projekcie E-Pracownik.

Co najmniej 6 tys. osób zostanie przeszkolonych w około 140 różnych placówkach. Od czasu wejścia Polski do UE pracodawcy mogą znacznie taniej lub wręcz bezpłatnie szkolić pracowników i kierować ich na studia. Nadal jednak wie o tym niewiele osób.

Choć z komputerów w codziennej pracy korzysta ok. 35 procent pracowników małych i średnich przedsiębiorstw – co wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego - wielu z nich traktuje komputer wyłącznie jako maszynę do pisania i narzędzie poczty elektronicznej. W ramach projektu E-Pracownik pracownicy mogą nie tylko poznać podstawy obsługi komputera, ale też wziąć udział w specjalnych szkoleniach Akademii Cisco, które normalnie kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Są one przeznaczone między innymi dla administratorów sieci informatycznych.

Większość, bo aż 80 proc. kosztów, pokrywa EFS, pozostałe 20 proc. przedsiębiorca może uregulować bezgotówkowo, „płacąc” czasem pracownika, który zamiast zajmować się codziennymi obowiązkami na rzecz firmy, wzbogaca swoją wiedzę na szkoleniach. - Projekt E-Pracownik to ogromna szansa na rozwój kadr w polskich przedsiębiorstwach. Do tej pory pracodawcy inwestowali raczej w sprzęt, a w inwestowaniu w ludzi poważną barierą były często wysokie koszty szkoleń - twierdzi Piotr Hryniszyn z Fundacji Edukacji Ekonomicznej.

Szczegółowe informacje oraz listę placówek, organizujących szkolenia, można znaleźć w internecie na stronie: www.epracownik.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.