Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13187 miejsce

Za trzy miesiące nowe logo województwa zachodniopomorskiego

Kilka dni temu zarząd województwa zachodniopomorskiego, wybrał firmę DOM MARKI Max von Jastrov do opracowania nowego logo i hasła (marki) województwa.

Obecne logo i marka województwa zachodniopomorskiego / Fot. Elżbieta SadowskaMarszałek województwa uznał, że dotychczasowe hasło „zachodniopomorskie morze przygody” i logo jest nieaktualne, bo region to nie tylko wypoczynek nad Bałtykiem. Poprzednia marka regionu: (zdefiniowany na podstawie badań i analiz czytelny komunikat, pozytywnie wyróżniający województwo od innych regionów), „Morze przygody”, też była opracowana przez
szczecińską agencję reklamową Max von Jastrov, w 2004 r.

Cena opracowania nowego logo i marki województwa (239 tys zł. brutto), obejmuje nie tylko stworzenie samej grafiki, ale także przeprowadzenie ankiety. Ma ona odpowiedzieć na pytanie, czy województwo lepiej określać jako zachodniopomorskie, Pomorze Zachodnie czy Zachodnie Pomorze. Tą ceną agencja reklamowa, przebiła m/in warszawska firmę Brand Nature Access (współautora szczecińskiej marki Floating Garden).

Nowa marka (logo) województwa zachodniopomorskiego, ma się odnosić do możliwości jakie stwarzają tutejsze akweny wodne (turystyka wodna, nurkowanie, żeglarstwo, serfowanie itp), do walorów uzdrowiskowych (złoża borowin, solanki) mających ściągnąć tu kuracjuszy do nadmorskich kurortów i pensjonariuszy do rozbudowanej sieci SPA. Nie bez znaczenia jest też łagodny, pozbawiony zanieczyszczeń przemysłowych (upadło 90 procent zakładów przemysłowych w województwie) klimat zachodniopomorskiego.

Agencja reklamowa MaX von Jastrow ma teraz 90 dni, na przeprowadzenie 4 tysięcy ankiet na Pomorzu Zachodnim w Niemczech i Skandynawii, które mają dać agencji odpowiedź jak na zewnątrz postrzegane jest zachodniopomorskie i pomóc w stworzeniu nowego logo i marki województwa. Dotychczasowa
marka i logo: ptak szybujący nad morzem i hasło „Zachodniopomorskie morze przygody”, ma odejść w niepamięć.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zobacz mój artykuł: Za trzy miesiące nowe logo województwa zachodniopomorskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.