Facebook Google+ Twitter

Za "ubeckie" metody dyrektor pozwał ministra

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-07 08:12

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi Dariusz Gałązka pozwał wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego do sądu za przypisanie mu "ubeckich i milicyjnych" metod postępowania.

- Wiceminister na konferencji prasowej 11 września zarzucił mi posługiwanie się "ubeckimi i milicyjnymi" metodami, co później było cytowane przez media - mówi Gałązka.

Gałązka próbował pogodzić się z Orzechowskim. 19 września wysłał do niego pismo, w którym domagał się przeprosin. Jednak, jak mówi, nie spotkało się ono z żadną reakcją.

Wypowiedź Orzechowskiego, byłego wiceprezydenta Łodzi, a obecnie wiceministra edukacji, posła Ligi Polskich Rodzin i kandydata tej partii na prezydenta miasta, była reakcją na zdegradowanie Iwony Klimczak, działaczki LPR i byłej zastępczyni dyrektora MOSiR. Gałązka przesunięcie Klimczak na niższe stanowisko tłumaczy m.in. tym, że w godzinach pracy zajmowała się ona "polityczną obsługą" Orzechowskiego.

Mimo licznych prób nie udało się nam wczoraj skontaktować w wiceministrem Orzechowskim. Jego telefon milczał, podobnie jak telefon jego rzeczniczki Kai Małeckiej.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za czyje pieniądze ten "proces", a ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.