Facebook Google+ Twitter

"Za utrudnienia przepraszamy", czyli chaos w PKP

Pociągi opóźnione o kilka godzin, zmiany w rozkładzie jazdy i opady śniegu - na dworcach PKP wciąż panuje chaos.

 / Fot. fot. Paweł KrymarysPociąg międzynarodowy "Jan Kiepura" z Amsterdamu do Warszawy Wschodniej do Warszawy dojechał ze 120-minutowym opóźnieniem. Nie lepiej było z połączeniami krajowymi, które miały opóźnienie około 50 minut.

Poznań. Pasażerowie stoją w kolejkach

Pasażerowie, którzy nie dowierzają wywieszonym aktualnym rozkładom jazdy pociągów
ustawiają się w kolejkach przed trzema punktami informacyjnymi. TLK z Katowic do Gdyni według nowego rozkładu jazdy z Poznania miał wyjechać o 11:34, wyjechał o godzinie 11:15.
- To skandal, kompletnie nie można tu nikomu wierzyć - powiedziała pasażerka, która, mimo że przyszła na 10 minut przed planowym odjazdem pociągu, spóźniła się na niego 9 minut.
Zła godzina odjazdu umieszczona jest na wiszącym na ścianie dworca plakacie. Na podobnych obwieszczeniach w punktach informacji kolejowej godzina odjazdu jest poprawiona ręcznie.

W Łodzi opóźnienia

Z trzech składów przyjeżdżających przed godziną dwunastą do stacji Łódź Fabryczna, tylko jeden (z Warszawy Wschodniej) przyjechał o czasie. Dziesięciominutowe opóźnienie miał pociąg z Koluszek, a pociąg z Krakowa spóźnił się prawie trzydzieści minut. Pasażerowie oczekujący na pociągi na łódzkich dworcach nie mają problemu z uzyskaniem informacji o odjazdach pociągów. W ogólnodostępnych miejscach wiszą nowe rozkłady z poprawnymi godzinami odjazdu.

Pracownicy PKP liczą się z dalszymi opadami śniegu, w całym kraju zmobilizowali ekipy
odśnieżające i ciężki sprzęt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To PKP właśnie....
A ja tak często podróżuję i to do Pawłowego Kalisza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak już pisałem gdzie indziej, PKP to bulwersująco niewydolna firma. Nie mam pojęcia, dlaczego nie mają gotowych planów na podobne sytuacje, by je od razu wdrożyc, gdy zaczną się opady śniegu. Niczego się nie uczą. Powodem tego jest to, że spółka jest monopolistą i ma w ciemnych zakamarkach jelita grubego, jak są traktowani klienci, bo nikt nie ponosi odpowiedzialności finansowej czy karnej. Zarząd nie troszczy się o kondycję finansową ani o sprawnośc funkcjonowania, bo urzędnicy przychodzą i odchodzą zostawiając po sobie coraz większe zamieszanie i długi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawniej to lubiłem jeździć pociągami. Teraz na sam widok dworców kolejowych robi się słabo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sytuacja na PKP jest chora od lat, choć ostatnio mam wrażenie, że z roku na rok jest wręcz coraz gorsza. Biada tym, którzy zmuszeni są korzystać z tego rodzaju transportu.
Plus za artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy zaczniemy normalnie jeździć pociągami? Jak jest dobra pogoda to też są problemy z punktualnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.