Facebook Google+ Twitter

"Za wcześnie, by mówić o obsadzeniu list wyborczych do PE"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-26 08:55

Wojciech Olejniczak nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powiedział, że na razie jest za wcześnie, by mówić o obsadzie list wyborczych jego partii.

Wojciech Olejniczak zapowiedział jednak, że swoją decyzję ogłosi najpóźniej za trzy tygodnie i to będzie rozstrzygający komunikat. Dodał jednak, że teraz dla opinii publicznej ważniejsze są informacje na temat pomysłów na walkę z kryzysem niż rozważania o tym, kto wystartuje w wyborach za cztery miesiące.

Szef klubu parlementarnego Lewicy jest przekonany, że brak jednej listy wyborczej partii lewicowych obije się niekorzystnie na wyniku polskiej lewicy. Winą za niepowodzenie w negocjacjach na temat wspólnego startu obarczył liderów partii, którzy za bardzo koncentrowali się na personaliach. Jego zdaniem więcej czasu należało poświęcić na sformułowaniu konkretnego programu, a następnie ustalić, którzy z kandydatów zagwarantują jego realizację.

Wiadomo już, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zostaną zgłoszone co najmniej dwie listy wyborcze. Konkurencją dla listy SLD i Unii Pracy ma być Porozumienie dla Przyszłości Dariusza Rossatiego, czyli koalicja partii: SdPl, Zielonych i Partii Demokratycznej. Mimo prób porozumienia liderom tych partii nie udało się zgłosić jednej listy wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.