Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36 miejsce

Za wcześnie na rytuały - promocja książki Barbary Janas-Dudek

Barbara Janas-Dudek i Wydawnictwo Anagram, przy współpracy z Urzędem Miasta Chorzów oraz Kompleksem Dobrego Smaku Sztygarka mają zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór promujący najnowszy tom wierszy pt. "za wcześnie na rytuały"

za wcześnie na rytuały - Barbara Janas-Dudek / Fot. Barbara Janas-DudekSprawy ostateczne, bolesne, tematy trudne, stany traumatyczne, choroba i związane z nią lęki - wyartykułowane za pomocy wierszy. Czy trzeba się bać, zanim jeszcze przeczyta się teksty czy może lepiej sięgnąć po dawkę optymizmu, po pełną szczęścia i uniesień literaturę? Zamknąć książkę i odetchnąć, że życie jest piękne i łatwe. Barbara Janas-Dudek nie ułatwia czytelnikowi zadania, oddając w jego ręce swój najnowszy tom – Za wcześnie na rytuały. Jeśli nawet po przeczytaniu kilku wierszy ktoś przerwie lekturę, to za chwilę zacznie czytać dalej i nie będzie w stanie przerwać. Nie będzie mógł, bo lektura tych niezwykłych (w sporej części zamkniętych w bardzo interesującą formę bryły) wierszy – pochłonie go bez reszty. Wiersze Barbary Janas-Dudek nie przestaną nas „dotykać” po zamknięciu książki, nie będziemy chcieli ich zapomnieć. Zostaną w naszych głowach, będziemy się nimi „żywić”.
Mirka Szychowiak


Barbara Janas-Dudek: poetka, animatorka kultury, jurorka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "OKNO". Zadebiutowała w 2009 r. tomem wierszy „oczy na uwięzi”. W 2011r., nakładem Zaułku Wydawniczego Pomyłka ukazał się arkusz poetycki „alfabet lęku”. W roku następnym ta sama oficyna literacka wydała książkę poetycką "zakład pracy chronionej", która została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, w kategorii Najpiękniejsza Książka Roku. Autorka tomu wierszy "za wcześnie na rytuały" (Wydawnictwo Anagram 2017 r.). Współorganizatorka chorzowskich imprez literackich „Port Poetycki” oraz Turnieju Jednego Wiersza im. Barbary Dziekańskiej.

Barbara Janas-Dudek to również autorka monodramu „zakład pracy chronionej”, na podstawie którego wraz z mężem, poetą Jackiem Dudkiem, przygotowała inscenizację teatralną pod tym samym tytułem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.