Facebook Google+ Twitter

Za wszelką cenę zabić tę miłość

Marzenia o wiecznej miłości są tak stare, jak ludzkość. Dlatego gdy już pojawi się ten jedyny, wymarzony, chcemy wierzyć, iż zarówno on, jak i uczucie, które do niego żywimy, na zawsze pozostanie przy nas.

W rzeczywistości jednak, paradoksalnie robimy niemal wszystko, by jak najszybciej przegonić tę miłość. Brzmi to nieprawdopodobnie? A jednak, tak właśnie jest...

Każdy z nas przyzna, iż trudno o jakiekolwiek, wspanialsze uczucie, niż to, które towarzyszy stanowi, jakim jest zakochanie. Możemy nie jeść, nie spać, a w brzuchu fruwają nam stada motyli. Piękniejemy w oczach, szczuplejemy przypadkiem i bez wyrzeczeń, a uśmiechu na twarzy nic nie jest w stanie nam zmazać. Okropna rzeczywistość za oknem staje się najcudowniejszym rajem.

Wbrew tym wszystkim zaletom, które towarzyszą zakochaniu, jakoś nie chcemy, aby stan ten trwał wiecznie, ba, nawet nie chcemy, by się on przedłużał. Wręcz przeciwnie, kobiety, bo o nich właśnie mowa, chciałyby, w telegraficznym skrócie, oświadczyn, welonu oraz gromadki dzieci. W zasadzie robimy wszystko, by kwiatki zamienić na pieluchy. Zamiast rozkoszować się romantycznymi chwilami, większość nas skrupulatnie obmyśla plan, jakby go tu usidlić.

Oczywiście nie w tym rzecz, by okres narzeczeństwa przedłużać w nieskończoność, ale zbyt rzadko umiemy cieszyć się tym, co właśnie przeżywamy. A ten dar jest niezbędny, aby czar tych miłosnych początków wnieść w mający trwać latami związek. Chodzi o to , że im więcej romantycznych wspomnień będzie łączyć dwoje ludzi, tym trudniej będzie ich rozdzielić, a upragniona wieczna miłość okaże się skarbem na wyciągnięcie ręki.

Musimy pamiętać, iż pierwszy etap miłości, to prawdziwy festiwal atutów, zalet i wdzięków. Należy pozwolić, by mężczyzna, jak najdłużej o nas zabiegał. Tak naprawdę, to przecież my rozdajemy karty. A im więcej mężczyzna włoży wysiłku w to, aby nas zdobyć, tym trudniej będzie mu ze swej zdobyczy zrezygnować. I tak, zgodnie z naszym planem, z myśliwego stanie się ofiarą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Chwalisz się czy się żalisz? Na prowokację mi to nie wygląda, ale na kompleksy owszem :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogę wystosować podobną prośbę;) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Pani, taktownie nie skomentuję innych Pani artów.
proszę juz nie "prowokować", tylko nareszcie napisac coś ciekawego.
pozdr.
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, wypada mi się zgodzić z powyższą argumentcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm...no właśnie. Owa, jak pani powiedziała "słaba retoryka" jest odzwierciedleniem toku myślenia owych wszystkich kobiet, z którymi na opisywany temat miałam okazje rozmawiać. Może pani się nie zgodzi, ale nie mogę napisać wysublimowanego artykułu opierając się na treści, która nijak pasowałaby do jego formy. Chciałam pokazać, jaki jest sposób myslenia, niestety, wciąż wielu kobiet. Stąd też ciesze się z oburzenia, jakie wywołał ten artykuł, bo to oznacza, że jest wiele kobiet, które reprezentują inne i według mnie słuszne stanowisko. Nie trudno zauważyć, że jest to artykuł jednostronny i subiektywny oraz powierzchowny. Ale taki jest też niestety sposób myślenia wielu z nas...jak widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, co Pani ma na myśli. Artykuł wyjątkowo slaby, posługuje się Pani retoryką na poziomie najbardziej szmatławych pisemek dla kucharek.
Wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że ten artykuł wywołał u was właśnie takie a nie inne reakcje...;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeżyłam dzień bez durnego pączka to i bez minusa też dam radę, faktycznie szkoda się wysilać.

ps.
pączka przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedny nędzny facet hetero, biedna durna baba hetero,dałabym minusa, ale mi się nie chce

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawa teza, chociaż prawidłowa z punktu widzenia autorki. Trochę to dla mnie spłycone, założenie takie jednostronne, jest tak, a nie inaczej. Znam kobiety które nijak nie myślą o welonie. Znam facetów, którzy myślą o gromadce dzieci. Zawsze są dwie strony medalu. A, nie da się nie jeść, nawet jak się jest zakochanym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.