Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13087 miejsce

Za zabójstwo dziecka tylko 5 lat więzienia

W gminie Błaszki w powiecie sieradzkim nie milknie temat makabrycznego odkrycia zwłok noworodka. I jak bumerang wraca problem dzieciobójstwa w Polsce i związanego z tym ustawodawsta.

 / Fot. Karol RajewskiNa kilka dni przed końcem roku, ciało martwego noworodka znaleziono zakopane w torbie foliowej za budynkiem gospodarczym w miejscowości Chrzanowice w gminie Błaszki. Dzięki natychmiastowej reakcji ze strony policji i przedstawicieli prokuratury udało się szybko ustalić sprawczynię. Do zatrzymania doszło w Kaliszu. Jak się okazało dzieciobójczynią była 18-letnia córka właścicieli posesji.

W toku dochodzenia i przeprowadzonej sekcji zwłok noworodka okazało się, że dziecko po urodzeniu jeszcze żyło. Prokuratura Rejonowa w Sieradzu złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie dziewczyny, jednak sąd ten wniosek odrzucił. Sprawczyni tego makabrycznego czynu będzie odpowiadała z wolnej stopy. W świetle Polskiego prawa grozi jej jedynie od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W bardzo wielu krajach na świecie problem dzieciobójstwa nie istnieje wcale. W Polsce, choć dokonał się ogromny postęp, ten problem wciąż istnieje i rocznie notuje się około 20-40 takich przypadków.Dzieje się tak między innymi ze względu na słabo rozwiniętą edukację seksualną, niską świadomość nastolatek i brak
tolerancji społecznej, zwłaszcza na terenach wiejskich.

Szokujący jest chyba także wymiar kary za taki czyn. Jednak ustawodastwo Polskie, które kształtowało się na przełomie wieków nigdy nie przewidywało wielkich kar za dzieciobójstwo.

Za czasów rozbiorów była jeszcze łagodniejsza kara za zabicie dziecka zaraz po porodzie. Jednak ze złagodzenia sankcji mogła skorzystać tylko i wyłacznie matka w przypadku ciąży nieślubnej. W okresie międzywojennym zaostrzono kodeks karny i zniesione zostało złagodzenie kary za zabójstwo nieślubnego dziecka. Kobiety z nieślubną ciążą były szczególnie potępiane przez społeczeństwo. To doprowadziło do ogromnego wzrostu dziciobójstw. Ustawodawca musiał niestety zareagować natychmiastowo, łagodząc karę za ten czyn. Po raz pierwszy zaczęto brać pod uwagę tak zwany szok poporodowy. Kodeks karny z 1932 roku przewidywał dla dzieciobójczyni karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Liberalizacja prawa nastąpiła po II wojnie światowej. W latach pięćdziesiątych problem niechcianej ciąży rozwiązać miała legalizacja aborcji z przyczyn społecznych. Nie doprowadziło to jednak do spadku liczby dzieciobójstw.

W latach dziewięćdziesiątych, kiedy obowiazywał zakaz aborcji, ustawodawca ponownie złagodził odpowiedzialność karną matki, jeżeli zabiła ona dziecko, nie tylko pod wpływem szoku porodowego, znacznego zniekształcenia dziecka lub w wyniku szczególnie trudnej sytuacji osobistej.

Obecnie z tego liberalnego przepisu korzystają wszystkie dziciobójczynie, które zamordowały dzieci podczas porodu. W większosci przypadków, prokuratura i sądy nigdy nie poznają pawdziwych przyczyn zamordowania dziecka, gdyż sprawczynie szybko powołują się na szok porodowy. Najbardziej szokujące jest to, że nikt nie myśli o tych małych istotach, którym wciąż tak bezkarnie ktoś odbiera życie. One nie mają prawa do obrony. Dlaczego?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 05.02.2012 21:40

przyrodzie też matka potrafi odrzucić albo zabić swoje potomstwo widaćludzie sięniczym nie różnią
p[oza tym wszystko tłumaczy szok po porodowy cośw tym jest

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anita Cierniak
  • Anita Cierniak
  • 02.12.2011 22:34

Ty kurwwwooo zabilas wlasne dziecko!!! Dzwiko powinnas zgnic we wiezieniu !! Ludzie za mandaty ida siedziec,a Ciebie nie zamkneli !!! A teraz nadal pizda sfedzi i ruchasz sie na lewo i prawoo!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pppppppaaaaa
  • pppppppaaaaa
  • 25.08.2011 13:33

anka tu głupia ssssuko jak mogłąś to zrobić a teraz latasz i dddddalej ddddupy dajesz jak możesz żyć z taką myślą ze zabiłaś własne dziecko

Komentarz został ukrytyrozwiń
sasza
  • sasza
  • 03.12.2010 14:05

ANNA PŁOCIENNIK POWINNA ZGNIC W WIEZIENIU A ONA SOBIE NA WOLNOSCI LATA GŁUPIAAA SSSSSSSSUKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
LP
  • LP
  • 05.11.2010 15:43

Ostatnio o tym mowilem na cwiczeniach na uczelni, to wszyscy wielkie oczy zrobili... ze za zabicie dziecka mniejsza kara niz doroslego.

http://linkipolska.pl/linki-polska/medycyna-285/page1.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż....dzieciobójstwo paskudna zbrodnia,kolejny dowód na to że świat legnie w moralnych gruzach.
świat jest właśnie taki Demoniczny i Chory jak dzieciobójstwo!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.