Facebook Google+ Twitter

Za zamachami w Grecji stali anarchiści z Konspiracji Grup Ogniowych

Według doniesień medialnych, 2 listopada 2010 roku był jednym z bardziej znaczących dni w Grecji. Terroryści dokonali zamachów bombowych na ambasady Szwajcarii, Rosji, Niemiec, Meksyku. Próbowali także wysłać bomby pocztą do prezydentów Francji i Włoch. Media dość szybko zidentyfikowały podejrzanych, czyli bojowników z Konspiracji Grup Ogniowych.

Konspiracja Grup Ogniowych to organizacja powstała w 2007 roku. Jej założenia ideologiczne identyfikuje się powszechnie z anarchizmem lub szeroko pojętą skrajną lewicą. Po sposobie działania możemy wnosić, że bliskie jej są koncepcje partyzantki miejskiej. Dotychczas media lekceważyły działania tego ugrupowania.
zdjęcie ilustracyjne / Fot. Joanna/wipedia.org
Zamachy, których celem były ambasady znaczących państw, na pewno wpłyną na większe zainteresowanie mediów. Terroryści aktywnie działają już od 2008 roku. Przeprowadzili szereg działań wymierzonych w polityków oraz instytucje ekonomiczne, spalili również dużą ilość pojazdów mechanicznych.

Kampania zamachów przeprowadzonych przez Konspirację Grup Ogniowych rozpoczęła się w 2008 roku. 21 kwietnia ugrupowanie dokonało najbardziej spektakularnej jak dotąd akcji, ataku na osiem banków i jedną firmę ubezpieczeniową. 19 marca podpalono zaś budynek ratusza miejskiego w Salonikach. Rok 2009 upłynął pod znakiem szeregu przedsięwzięć skierowanych przeciwko aktywnym greckim politykom, zarówno prawicy jak i lewicy. Dnia 9 stycznia 2010 bojownicy zdetonowali ładunek wybuchowy w Atenach, tuż przed budynkiem parlamentu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Igor Woźniak
  • Igor Woźniak
  • 04.11.2010 19:53

Panie Tadeuszu, to nie tak. Jakby Pan pracował 5 lat w supermarkecie, tak jak ja, też by Pan to zrozumiał. Ja nie mam odwagi, ale cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy walczą o moje prawa. Niestety nie spodziewam się rewolucji w najbliższym czasie, ale jestem pewien, że ludzkość zrozumie jeszcze błogosławieństwa leninizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Banda łobuzów, która do prowokowania zadym i demolki dorobiła sobie ideologię. Lać pałami i zamykać, są zagrożeniem dla społeczeństwa.
Podobnie we Francji.
Polska z zadymiarzami górnikami i palonymi na ulicach oponami też nie jest lepsza. Tylko zdecydowane działania policji mogą zapobiec eskalacji takich zachowań. To nie będzie łamanie demokracji, bo w demokracji liczy się większość i jej bezpieczeństwo. Swoboda wypowiedzi nie może godzić w zdrowie i życie współobywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roland Pietruszewski
  • Roland Pietruszewski
  • 03.11.2010 19:25

To wiele wyjaśnia. Media ogólnopolskie nawet nie starają się ukazać złożoności problemu, motywacji sprawców. Dobrze, że jest jeszcze "dziennikarstwo obywatelskie". Bo świat nie jest czarnobiały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.