Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1933 miejsce

"Za zdradę kula w łeb". Polscy nacjonaliści o Lechu Kaczyńskim

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-12-08 07:12

"Kiedy oni mówią: krzyże dla Kaczyńskiego jako symbol pamięci - my mówimy: krzyże w całej Polsce (...); kiedy oni mówią: kontynuacja polityki świętego Lecha - my mówimy: za zdradę kula w łeb". Tak o prezydencie Kaczyńskim pisze w swoim felietonie Adam Gmurczyk, prezes Narodowego Odrodzenia Polski.

 / Fot. W24Gazeta.pl poinformowała 7 grudnia, że portal Nacjonalista.pl, sprzeciwiając się Marszowi Niepodległości, organizowanemu przez PiS, opublikował prześmiewczą notatkę z rzekomym planem obchodów marszu, w której możemy przeczytać frazę "za zdradę kula w łeb". Wiele serwisów przedrukowało tę wiadomość, nie sprawdzając jej wiarygodności. Wiadomości24.pl odnalazły wpis. Notatkę / Fot. w24 opublikowano na początku grudnia, zaś przytoczona fraza jest cytatem z felietonu szefa NOP, który wypowiada się w nim w dość niewybredny sposób o Lechu Kaczyńskim.

"Nowa świecka religia z bożkiem Lechem Kaczyńskim"

Pod notatką z prześmiewczym tekstem znajduje się plakat / Fot. nop.org.pl
NOP z hasłem "Zdrady nie wybaczamy!" oraz link do felietonu Adama Gmurczyka z 24 listopada "This is WAR!". Autor pisze w nim, że polska prawica, pokonana przez "liberalno-lewicową źródło: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kaczy%C5%84ski-TraktatLizbo%C5%84ski.jpg&filetimestamp=20091010161704 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RPdzicz", potrzebuje nowej tożsamości. Obecnie miejsce tej tożsamości zajmuje "bożek Lech Kaczyński", jednak zdaniem Gmurczyka prawdziwa "zjednoczona prawica" powinna dążyć do zdobycia władzy. Tym samym krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, przywódcę prawicowej partii opozycyjnej, za pogrywanie "jarmarcznymi krzyżykami z ukrzyżowanym Lechem", ponieważ "fałszywym patriotyzmem" nie zdobędzie władzy.

Czytaj więcej na stronie Polskatimes


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 17.12.2013 16:40

Bo celem kazdej normalnej formacji politycznej jest - nie oszukujmy się - zdobycie władzy. A nie wielbienie "bożka". RN chce rządzić Polską, przynajmniej teoretycznie. PiS jedynie wielbi swoje totemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój komentarz dotyczył histerii kościoła smoleńskiego :
''Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego. Gwiazda: Przebili komunistyczną propagandę''

To tekst z ich strony. Mogłem go zacytować.
Co do elektoratów, to pełna zgoda. Jak widać po wydarzeniach pod kopalnią Wujek kibolstwo idzie właśnie bardziej na prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.12.2013 13:43

Kościół smoleński to inny elektorat niż ten obóz nacjonalistyczny. Kaczyński (J) próbował sięgać po niego wielokrotnie. Póki co to się nie udaje, bo wyrasta Ruch Narodowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu to bardzo ciekawe, po ponownie obnaża hipokryzje kościoła smoleńskiego z klakierami.
Nie raz widziałem ich sprawne sklejki sugerujące podobne inklinacje oponentom politycznym.
Wtedy było cacy, teraz to zdrada!!
Powinien poseł Kaczmarek donieść do prokuratury, najlepiej z nagim torsem w odpowiedniej ''erotycznej''pozie (patrz foto z pieniędzmi w torbie). wyraziłby wtedy większe zatroskanie losami Polski :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.12.2013 08:18

Po 2 latach Lech Kaczyński znowu jest "zdrajcą" - https://twitter.com/AndrzejSzaja/status/412841007886004224/photo/1/large

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dziadek
 • Dziadek
 • 17.01.2012 17:59

O niebo więcej? to chyba święty.A tak naprawdę to prezydent Kaczyński był aparatczykiem PIS , złośliwym politykierem. Jeszcze nie wiedział co a już wiedział, że będzie wetował. A jeśli idzie o walkę PIS o Polskę to chciałbym zobaczyć tę -jak to nazwałeś-walkę.Pewnie chodzi Ci o walkę wewnątrz partii-tylu "świetnych" polityków z samych szczytów musiało odejść, tyle wrogości , zwykłej zawiści, buty politycznej, arogancji, no i hipokryzji w wykonaniu tej partii, szczególnie pana Hofmana czy Błaszczaka. To chyba Pan widzi Pozdrawiam Pana

Komentarz został ukrytyrozwiń
Griniw
 • Griniw
 • 18.12.2011 06:16

Kwa kwa ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Gustaw Czarnobór - leksykalnie owszem, podobnie zresztą jak w przypadku słowa liberalizm, choć można toczyć spór w ujęciu historii idei czy rzeczywiście.

Słownik JEDNAK jest żywy dlatego nacjonalizm nabrał jednoznacznie negatywnego znaczenia, czemu się nie dziwię zresztą. Zgadzam się z Martą, wystarczyła Narodowa Demokracja, wcale nie trzeba było komunizmu, by nacjonalizm kojarzył się choćby z Eligiuszem Niewiadomskim.

@ Marta, nie dziw się stanowisku ONR i MW - to są alianse i sojusze taktyczne, a tak naprawdę te organizacje są do siebie wrogo nastawione. I w zasadzie należy się z tego cieszyć, bo im bardziej są rozdrobnione, tym są mniejszym zagrożeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny już się od N.O.P. odcięły, nazywając ugrupowanie "organizacją, która bardzo często w ostatnich latach prowadziła działalność szkodliwą i kompromitującą polski ruch narodowy, przyczyniając się m.in. się do kształtowania jego wypaczonego obrazu."
http://niepodlegli.net/2011/12/07/1123/

A jeszcze niedawno maszerowali w jednym szeregu w warszawskim Marszu Niepodległości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Gustaw Czarnobór
Akurat w przypadku Polaków nie trzeba było propagandy komunistycznej - wystarczyły poczynania skrajnych nacjonalistów spod znaku swastyki. Proszę nie zapominać, że u podstaw tej ideologii legło dążenie do "wielkogermańskiej Rzeszy", a nowy ustrój budowano pod hasłem "jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz".
Sądzę, że sam Roman Dmowski, gdyby nie umarł w 1939 r, byłby przerażony taką wersją nacjonalizmu... A skoro o nim mowa, to trzeba przypomnieć, że nie był zachwycony kierunkiem, w którym szli młodzi polscy narodowcy, zwłaszcza późniejsi twórcy Obozu Narodowo-Radykalnego, uważał, że rozbijają jedność obozu narodowego i szkodzą jego sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.