Facebook Google+ Twitter

Za znieważenie znaku "zakaz pedałowania" ukarze Cię sąd

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił dopuścić używania logo „zakaz pedałowania” oraz krzyża celtyckiego przez Narodowe Odrodzenie Polski.

Logo "Zakaz pedałowania" jest wymierzone według NOP przeciwko tzw. paradom równości. Stylizowany na znak drogowy „zakaz pedałowania” ukazuje dwie osoby, stojące jedna za drugą w dość dwuznacznej pozycji.

Jak czytamy na stronie Narodowego Odrodzenia Polski: "Każda napaść na te symbole, w czym mieści się również napaść i pomówienia słowne, stanowi podstawę do działań prawnych".

Dzięki postanowieniu, dopuszczającym używania logo oraz krzyża celtyckiego, zatwierdzonego w wydziale rejestrowym Sądu Okręgowego w Warszawie, NOP może obecnie składać zawiadomienia do prokuratury o próby znieważenia tych symboli.

Uzasadnienie Sądu nie zostało jeszcze opublikowane. NOP chce w ten sposób zamanifestować przeciwko stosunkom homoseksualnym w miejscach publicznych.

Źródło: gover.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jan klukwa
  • jan klukwa
  • 02.12.2011 21:30

dupa z takim autorem

Komentarz został ukrytyrozwiń
konik
  • konik
  • 23.11.2011 12:18

jeżeli ten znak stał się oficjalnym ,zarejestrowanym,znakiem ONP to znaczy że "chłopcy" z tej organizacji mają problem z własnym "pedałowaniem"w miejscach publicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś złego dzieje się w obecnym czasie i przestrzeni. Ludzie stają się agresywni. Wyszukują coraz to nowych "ognisk zapalnych, zaczepek. Coraz częściej wytryskują źródła nienawiści, sporów. Dodrze byłoby, gdyby tak naukowi specjaliści od stosunków społecznych tym się zajęli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 23.11.2011 08:19

Nie są to tak odlegle czasy, gdy Janusz Palikot był propagatorem i zwolennikiem tego znaku

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle słowo "znieważenie" w zestawieniu z tym znaczkiem brzmi paradoksalnie. On nie powinien mieć prawa bytu w tzw. przestrzeni publicznej, o czym się przekonałam, kiedy mała bratanica zapytała: "Ciociu, a co te ludziki robią?". Czytać jeszcze na szczęście nie umie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedawno to "logo" pojawiło się na zabytkowej krakowskiej kamieniczce. Zostało szybko zamalowane. Należy to potraktować jako znieważenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.