Facebook Google+ Twitter

Zabawa karnawałowa w Czechach

W imieniu i z upoważnienia Czechtourismu z Warszawy zapraszam serdecznie na zabawę karnawałową do Czech. Materiał prasowy został przekazany do publikacji.

 / Fot. Czech tourism z WarszawyMięsopust, karnawał, zapusty – to określenia kojarzące się ze wspaniałą zabawą, inspirowaną karnawałem weneckim oraz z tradycjami ludowymi. Dawniej ważnym elementem karnawału było ucztowanie – należało się porządnie najeść przed czterdziestodniowym okresem postu. Tradycja zabaw i biesiadowania przetrwała do dziś.
W karnawale na stołach nie brakuje pączków, faworków, kiełbas, gorzałki i wina. W czeskich wioskach organizowane są tradycyjne świniobicia. Zapraszamy na karnawałową ucztę do Czech.
Korowody karnawałowe w regionie Hlinecko leżącym niedaleko Pardubic zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Głównymi postaciami biorącymi udział w pochodzie przebierańców są: Turcy, żonka, słomiane kukły, rakarz, kominiarze i niedźwiedź. Każdego roku w lutym barwny korowód wędruje po wioskach Vortová, Studnice, Hamry i Blatno (www.hlinsko.cz). W skansenie na Wesołym Wzgórzu (czes. Vesely Kopec) możemy obejrzeć stałą ekspozycję hlineckich masek karnawałowych (www.vesely-kopec.eu).
Pochód przebierańców zobaczymy także w Lednicy na południu Moraw. Spróbujemy wyrobów z tradycyjnego świniobicia, kołaczy morawskich, śliwowicy i miejscowego wina.
Wielobarwne korowody masek przemierzą średniowieczne uliczki pięknego miasta Czeski Krumlov. Na gości czekają przedstawienia teatrów ulicznych, kuglarze i muzykanci, nie zabraknie również zabawy tanecznej i uczty (www.ckrumlov.cz).
Praski festiwal Carnevale nawiązuje do tradycji sięgającej czasów średniowiecza. Impreza odbywa się w muzeach, pałacach, galeriach, teatrach, szkołach, restauracjach i sklepach, a także na praskich ulicach. Jest festiwalem talentów i kreatywności, radości i barwnych maskarad. W tym roku na festiwal zapraszamy od 20 lutego do 4 marca (www.carnevale.cz)

Więcej informacji: www.czechtourism.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.