Facebook Google+ Twitter

"Zabawa w miłość" - o dziewczynce, która za krótko była dzieckiem

Szczera do bólu, elektryzująca i niepozwalająca o sobie zapomnieć historia uwiedzionego dziecka, opowiedziana przez debiutującą pisarkę Margaux Fragoso. To trzeba przeczytać!

"Zabawa w miłość: Prawdziwa historia uwiedzionego dziecka" Margaux Fragoso / Fot. Ewa MasnyNa myśl o pedofilii trudno wykrzesać z siebie inne odczucia niż odrazę czy wrogość, zwłaszcza jeśli samemu jest się odpowiedzialnym za bezpieczne dorastanie kilkulatka. Pedofil kojarzy nam się jak najgorzej, bo jak inaczej może się kojarzyć ktoś, kto w bezbronnym dziecku widzi obiekt seksualny, kto odczuwa podniecenie na widok kąpiących się dzieci, czy dziewczęcych majteczek w kwiatki. Zwierzęcy obraz tych chorych przecież ludzi wzmagają dodatkowo media, donosząc co jakiś czas o kolejnych przerażających sytuacjach i ofiarach, które odważyły się sprzeciwić.

Margaux Fragoso, autorka autobiograficznej "Zabawy w miłość", zdobyła się na odwagę dopiero jako dorosła kobieta, kiedy jej oprawca odszedł z tego świata, a ona sama została matką. Zanim jednak przystąpiła do spisywania swoich wspomnień zrobiła doktorat z twórczego pisania, dzięki czemu jej książka nie jest po prostu wstrząsającym pamiętnikiem z dzieciństwa i wczesnej młodości, ale całkiem niezłym kawałkiem literatury.

Niezwykłość tej pozycji leży jednak nie w kształtnych zdaniach, ale w uderzającej szczerości, z jaką pisarka zwierza się czytelnikowi z sekretów, jakie przez długie lata kryła przed rodzicami, przyjaciółmi, dociekliwymi urzędnikami opieki społecznej, sąsiadami, a nawet pierwszymi kochankami. Owa skrytość nie miała jednak wiele wspólnego ze wstydem czy strachem, ale... z miłością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ewo, bardzo dobra recenzja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna recenzja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że każdy kto chociaż raz uległ podobnym złudzeniom powinen przeczytać tą książkę, optymizmem napawa dystans autorki do tego co zdarzyło się przed tylu laty i to że, potrafiła w tak mistrzowski sposób poradzić sobie z wszystkim o czym mowa w tej dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oliwia Paskowiak
  • Oliwia Paskowiak
  • 14.05.2011 12:48

"który kocha ją bezwarunkowo, pragnie dla niej wszystkiego co najlepsze i do tego jest w niej szczerze zakochany".

Kocha bezwarunkowo, jest w niej szczerze zakochany...Przeciez to maslo maslane :D Po co w jednym zdaniu dwa razy pisac to samo???

Pod względem językowym ta recenzja jest mocno niedopracowana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :))) bardzo mi miło to "słyszeć"! A co do książki, to faktycznie jest ciężka, ale otwiera oczy na problem pedofilii i kształtowania psychiki małego człowieka. Zdecydowanie polecam "Zabawę w miłość"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja na najwyższym poziomie. Jestem pełna zarówno podziwu dla Twojego języka, Ewo, jak i chęci do przeczytania tejże książki.
Recenzja na gwiazdek 102, a może i więcej, ale ze względu na możliwości klikam pięć!
Super! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się ta recenzja.
Wszystkie dzieci, które przeżyły traumę boją się dorosnąć.
Poznałam sześćdziesięcioletnią Francuzkę, która zachowuje się jak jedenastoletnia dziewczynka. Jej rodzice byli alkoholikami w najgorszym wydaniu. W pewnym momencie matkę zamknięto w szpitalu psychiatrycznym, a dzieci znalazły się w sierocińcu. W dodatku je rozdzielono.
Mojej znajomej udało się skończyć studia, ale nigdy nie zdecydowała się na leczenie jako DDA. Była doskonałym pracownikiem, ale jej życie emocjonalne to katastrofa. Niewielu osobom udaje się wyjść z samodzielnie z traumy.
Margaux Fragoso napisała książkę. To pewnie było dla niej wyzwoleniem.
Mówiąc o swoich doświadczeniach, może pomóc zapobiec nieszczęściu lub pomóc innym skrzywdzonym.
Autorka ksi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.