Facebook Google+ Twitter

Zabawa w partię

Rozgrywki personalne w PJN-ie przesłoniły program partii. Joanna Kluzik - Rostkowska usunęła się w cień, a Paweł Kowal został nowym przewodniczącym ugrupowania. Czy będzie dobrym liderem?

Joanna Kluzik -Rostkowska miała poprowadzić PJN do zwycięstwa w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Posłanka stwierdziła jednak, że jej przywództwo było kwestionowane, gdyż ona sama całkowice nie zgadza się z polityką prowadzoną przez Jarosław Kaczyńskiego, a większości polityków PJN-u jest bliżej do Kaczyńskiego niż do niej. I tak o to Margaret Tchatcher polskiej polityki usunęła się w cień.

Paweł Kowal to wybitny polityk. Były wiceminister spraw zagranicznych niedawno obronił doktorat z historii. 10 kwietnia rozmawiał w imieniu Jarosław Kaczyńskiego z Władimirem Putinem, aby ciało tragicznie zmarłego polskiego prezydenta jak najszybciej wróciło do Polski. Kowal to również jeden z wybitniejszych ekspertów ds. polityki wschodniej. "Wybór dra Pawła Kowala jawi się jako szansa dla środowiska PJN, bowiem ten 36-letni europoseł należy do– moim zdaniem mniejszego niż liczba palców u jednej ręki– grona najzdolniejszych polskich polityków młodego pokolenia."- twierdzi prof. Antoni Dudek. Ale czy Kowal bedzie dobrym liderem partii? - tego nikt nie wie.

Co możemy powiedzieć o dotychczasowej polityce PJN-u? Głosowanie za zakazem billboardów i spotów wyborczych, ograniczenie dotacji dla partii politycznych i projekt ustawowego
"zadbania" o apolityczność Radia Maryja. To wszystko pomysły, u których podłoża nie leży dobro społeczeństwa, ale przede wszystkim dokopanie jeszcze do niedawna macierzystej partii i umocnienie własnej pozycji.

Na klika miesięcy przed wyborami wyborcy otrzymują sygnały, że w partii, która jeszcze nie dała im się poznać, jest coś nie tak. Adam Bielan kłóci z Joanną Kluzik- Rostkowską, zrywa przyjaźń z Michałem Kamińskim. Bielan nawet zablokował stronę internetową nowej partii i krytykował publicznie swoich współpracowników. Politycy PJN-u lubią mówić, że nie lubią PiS-u. Choć zapowiadali, że będą prowadzić tylko merytoryczne dyskusje. Myślę, że co do wyniku partii Kluzik- Rostkowskiej, oj- przepraszam, Pawła Kowala, nikt nie ma wątpliwości. Rozgrywki personalne przykrywają to, co ,,sieroty" po PiS-ie mają do powiedzenia. Na przykład w sobotę odbył się w ramach kongresu partii panel dyskusyjny, na którym Paweł Poncyljusz przedstawił program "Absolwent", który proponuje rozwiązania dla młodych bezrobotnych. Poruszono także problemy młodych matek i ułatwień w dostępie do służby zdrowia dla matek w ciąży. Poseł Marek Migalski postulował obniżenie wieku wyborczego. O tych pomysłach jednak mało kto słyszał. Media zajęły się głównie nowym liderem partii.

A może już niedługo politycy PJN-u powrócą do PiS-u? Jest to nawet racjonalne. Partia Kaczyńskiego mogłaby zyskać kilka punktów, a synowie marnotrawni uratowaliby się z tonącej łodzi. Ciekawe tylko, jaką karę wymyśliłby Jarosław Kaczyński. Może będą musieli uklęknąć przed siedzibą byłego premiera na Nowogrodzkiej i wyznać wiarę słowami Księgi Daniela: "U Ciebie Panie sprawiedliwość, u nas wstyd na twarzach". AMEN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pani poseł będąc członkiem PiS liczyła, że partia poprze jej dążenia do zdobycia buławy marszałkowskiej. Kiedy okazało się to niemożliwe, odchodzi i zakłada swoją partię. I ma do tego prawo. Poszli za nią ludzie, którzy jej zawierzyli. Swoją decyzje tłumaczyła dziecinnie, że chce działać nie walczyć , a PiS prowadzi ustawiczną walkę z PO.Okazało się, że PJN nie zyskuje oczekiwanego poparcia społecznego, więc żeby nie znaleźć się w politycznym niebycie zdradza swoich przyjaciół i przechodzi na usługi PO, partii, którą nie tak dawno ostro krytykowała. Wykorzystując antypisowskie hasła znajdzie się zapewne na listach PO i być może otrzyma prestiżowe( albo i nie) stanowisko.Ta jej decyzja jest różnie odbierana przez członków PO, zwłaszcza młodych. ( nie budzi zaufania- tak mówią niektórzy). Pozostałym członkom PJN należy życzyć powodzenia , bo w polskiej polityce potrzebna jest teraz przeciwwaga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie musieliby nigdzie klękać, wystarczyłoby aby sprawy wewnętrzne poruszali na forum wewnętrznym partii a nie w internecie i w licznych wywiadach. Uważam jednak, że nie powinni wracać do PiS -u. Odeszli bo różnili się w poglądach, jak by nie patrzeć . Zatem powinni iść własną drogą, umacniać partię, zdobywać elektorat - podobno to bardzo ciężka praca. Życzę powodzenia (szczerze, bez uszczypliwości).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
  • Anatol
  • 06.06.2011 21:32

Zgadzam się z autorem, że jest to zabawa w partię i politykę. Pani Magdo ma pani rację. Jestem sympatykiem PJN i bardzo żałuję, że od początku partią nie kierował pan Kowal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fan
  • fan
  • 06.06.2011 21:01

pani kluzik rostkowska to PANI POLITYK i basta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani poseł Kluzik-Rostkowska zawsze miała ambicje "bycia kimś". Szczytem jej politycznych marzeń było "marszałkowanie sejmowi". Nie wyszło kiedy była w PiS, więc odeszła. Krytykowała politykę Kaczyńskiego opartą na walce z PO. Jak wiadomo sama też chciała walki z PiS, za co została niemiłosiernie krytykowana przez swoich partyjnych kolegów. PJN od samego początku było uwikłane w wewnętrzne spory. Pani poseł nie radziła sobie z własnymi ambicjami i zwykłą codzienną pracą partii. Powoli z polityka stała się politykierem. Wewnętrzne spory odsunęły na dalszy plan walkę o program, o zdobywanie społecznego poparcia. Kiedy stało się jasne, że PJN nie zdobędzie oczekiwanych społecznych profitów rezygnuje z szefowania w partii.Prawdopodobnie pani poseł liczy na to, że wstępując do PO będzie miała szanse na kolejną kadencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PJN to już uruchomiona machina. Byłem na tym zjeździe nie wyobrażam sobie by nas członków ( ponad 2000 w całym kraju ), teraz zostawiono. Paweł Kowal mocno mnie utwierdził, że warto dalej działać, by rozbić ten zabetonowany krąg w polskiej polityce. Ja zostaję dalej z PJN-em

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.