Facebook Google+ Twitter

Zabazgrał Łódź!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-09-20 08:54

Wandal z Górnej wulgarnymi napisami pokrył już co najmniej kilkaset domów w całej Łodzi. I wciąż maże po murach. Właściciele pomazanych elewacji są bezradni, a Wiesław W. bezkarny, choć policja od 2 lat zna jego personalia i wie, gdzie mieszka.

Ostatnim wyczynem szalonego grafficiarza było zabazgranie wczoraj postumentu pod samolotem przy Hali Sportowej. / Fot. Janusz Kubik/Express IlustrowanyStrażnicy miejscy tłumaczą, że mają związane ręce, bo żeby podjąć skuteczną interwencję, musieliby zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku.

Dom Wiesława W. pomazany jest od fundamentów po dach. Sąsiedzi mają go dość. Dość ma również administracja nieruchomości. - Wielokrotnie zamalowywaliśmy elewację, ale to jest syzyfowa praca, ponieważ ten mężczyzna znów po nich pisze - mówi Ewa Antoniak, kierownik filii administracji Łódź Górna Południe. - Pomazał cały dom, który należy do gminy, a on jest jedynie najemcą. Administratorów nie wpuszcza na posesję. Interweniowaliśmy na policji.

Jednak funkcjonariusze nic nie zrobili, choć o problemie wiedzą od 2005 roku. Wtedy administratorzy ich powiadomili, a policja umorzyła postępowanie z powodu... niewykrycia sprawcy. Administratorzy ponownie złożyli doniesienie, podając adres i dane personalne sprawcy. Funkcjonariusze znów umorzyli postępowanie, gdyż nie mogli znaleźć Wiesława W.

- To dziwne. On przebywa w domu - mówi kierownik administracji. - Na początku roku ponownie powiadomiliśmy policję. Czekamy na jakiekolwiek pismo. - Prowadzimy postępowanie. Spodziewamy się jego zakończenia - mówi podinsp. Mirosław Micor, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi. - Jeśli uda się zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku to skierujemy sprawę do sądu grodzkiego - mówi Waldemar Walisiak, p.o. z-cy komendanta. - Nie mamy innych możliwości, bo nasza formacja nie prowadzi dochodzeń.

Mazanie ścian można zakwalifikować jako przestępstwo - niszczenie mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
JPZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tak słabo szkoda , farby brakło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zabazgraniec jeden!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.