Facebook Google+ Twitter

Zabezpieczone niebezpieczne huśtawki w Opolu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-20 15:46

Po opublikowaniu mojego artykułu o tym, że w Opolu na osiedlu ZWM znajdują się huśtawki, które mogą zagrażać zdrowiu bawiących się tam dzieci, władze miasta postanowiły zareagować i wprowadziły zabezpieczenia.

Minęły 2 tygodnie odkąd redakcja Wiadomości24.pl otrzymała e-mail od Małgorzaty Rabiegi, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Opolu, która poinformowała, że władze miasta zareagują i wprowadzą specjalne zabezpieczające barierki.

Przez dwa tygodnie nic się jednak na placu zabaw nie działo. Gdy przechodziłem obok, widziałem, że wszystko jest po staremu. W poniedziałek 17 lipca postanowiłem napisać e-mail do miejskich urzędników, z zapytaniem, czy prowadzone są jakieś działania w kierunku poprawienia bezpieczeństwa na placu zabaw.
Po dwóch dniach (19 lipca) otrzymałem odpowiedź od pana Sebastiana Smolińskiego, że we wtorek, dnia 18 lipca zostały wprowadzone odpowiednie zabezpieczenia.

Natychmiast udałem się na plac, by sprawdzić co się zmieniło. A zmieniło się rzeczywiście. Do łańcuchów huśtawek przyczepiono metalowe obręcze imitujące oparcie zabezpieczające dzieci przed wypadnięciem z huśtawki. Osobiście przyznaję, że przy łańcuchowej huśtawce więcej nie da się zrobić. Zatem władze, jako osoby odpowiedzialne za plac wykonały swoją robotę dobrze.
Jak dodał w e-mailu pan Sebastian:

"Ponadto informuję, iż przedmiotowa huśtawka posiada certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Zakład Certyfikacji Corabid-BBS Sp. z o.o. z Warszawy, który dopuszcza jej używanie na placach zabaw "

Zaznaczył też, że bezpieczeństwo swoim pociechom w momencie zabawy na huśtawce zapewniają rodzice. Myślę, że to jest kwestia bezsporna.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.07.2006 10:28

Cała ta sprawa pokazała jak nieodpowiedzialni i nieudolni są urzęnicy, którzy niebezpieczną huśtawkę dopuścili do użytkowania. Tobie należą się szczere gratulacje i podziękowania za reakcję i co najważniejsze za skuteczne działanie. Owszem, uratowaleś byc może czyjeś życie/zdrowie, jak pisze Ewa ale i przy okazji kilka urzędniczych stołków, powinni Ci za to podziękować, pozdrawiam - Opolanka ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2006 10:23

Dzięki ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No brawo! Może uratowałeś czyjeś zdrowie/życie ! :) Pozdrawiam - Ewa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.